Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Asya: “Alparslan 2 barajından il geneline içme suyu temini sağlanacak”
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 22 Şubat 2018 - 13:52:31
Asya: “Alparslan 2 barajından il geneline içme suyu temini sağlanacak”

2071 Melikşah İlk ve Ortaokulu’nda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Belediye Başkanı Feyat Asya, “Alparslan 2 barajından il geneline içme suyu temini sağlanacak” dedi

Belediye Başkanı Feyat Asya, okul ziyaretlerini sürdürüyor. Farklı okullara giden Asya, burada öğretmenlerle fikir alışverişinde bulunarak başarılı öğrencileri de ödüllendiriyor. Asya, son olarak Sütlüce Mahallesi’nde bulunan 2071 Melikşah İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Okul Müdürü Sancak Gündoğdu ve idareciler tarafından karşılanan Asya, okulun genel durumu ile ilgili bilgi aldı. Daha sonra öğretmenler odasına geçen Asya, burada eğitimcilerle hasbıhal etti.

Bugüne kadar yapılan ve yapılması planlanan belediye hizmetleri ile ilgili öğretmenleri bilgilendiren Asya, Muş’un kalkınması ve gelişmesi için gece gündü çalıştıklarını kaydetti.

Sürekli halkla iç içe olmaya özen gösteren bir yönetim olduklarını ifade eden Asya, el birliği, gönül birliği ve ağız birliği ile Muş’a çok güzel eserler bırakabileceklerini söyledi. Göreve başladığı 2014 yılından şimdiye kadar önemli projeleri hayata geçirmeye çalıştıklarını kaydeden Asya, görev süresinin 4’üncü yılında da aynı tempo ile çalıştıklarını ve toplumun her kesimine yapılanların hesabını verdiklerini söyledi.

Canlı Hayvan Pazarı, Yaş Sebze Meyve Hali ve Soğuk Hava Deposu, Tıbbi Atık Sterilizasyon Merkezi, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi gibi ihtiyaç duyulan tesisleri kısa vadede yaparak hizmete açtıklarını söyleyen Asya, Yerel Ürünler Pazarı ve Kırsal Toplu Taşıma Kompleksi ve Şehirlerarası Terminal Projesi gibi önemli tesisleri de bu yıl hizmete sunacaklarını belirtti.

Muş’un içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattının tamamını yenilemeye başladıklarını ifade eden Asya, “İlimizin en büyük sorunu olan alt yapı projesini söz verdiğimiz gibi başlattık. Geçen çalışma sezonunda başlatılan kazı ve döşemelerle iyi bir ilerleme kat ettik. Bu süreçte çalışmalardan kaynaklı ortaya çıkan kötü görüntüler ve tahribatlar her ne kadar bizi yıpratsa da Muş’un geleceğini kurtaracağımız için bunlara göğüs gerdik. Sizlerin desteği ile bu projemizi başarılı bir şekilde sonuçlandırarak, ilimizin en büyük sorununu ortadan kaldırmış olacağız. Alt yapı çalışmaları sırasında meydana gelen tahribatları geçici çözümlerle onardık. Aynı şekilde kazı ve döşemeleri tamamlanan ana güzergahların asfaltlarını yaptık. Geçen yıl geçici olarak yaptığımız cadde ve sokakları bir bütün olarak yenileyerek sizlerin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Muş’un içme suyu sorunu köklü bir çözüme kavuşturacaklarının altını çizen Asya, “Şehir merkezinde yaşanan su sıkıntısını ortadan kaldırıyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Alparslan 2 barajından il geneline içme suyu temini sağlanacak. Mercimekkale mevkiinde kurulacak arıtma tesisi ile şehre cazibeli su gelecek. Gerekli protokolleri imzaladık. Kalkınma Bakanlığı ile projenin yatırım programına alınması konusunda görüşmelerimiz oldu. Başbakanımızın da yakından takip ettiği projeyi bu yılın sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yeşil alan oluşturma noktasında ciddi çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Asya, “Görevi devraldığımızda ilimizin yeşil alan kapasitesi 43 bin metrekare alandı. Ancak yapılaşmanın yoğun olarak yaşandığı ilimizde bunun yetersiz olduğunu ve bu alandaki eksikliğin giderilmesi için harekete geçtik. Sonuç olarak Ahmed-i Xani, Karni Deresi, Şeyh Şükrü Efendi, Köse Hoca, Zeki Ökmen, Vali Feridun Gültekin, Müftü Mehmet Çağlayan gibi birçok park ve mesire alanını kısa sürede halkımızın hizmetine sunduk. Atatürk Orman Çiftliğinin bulunduğu alanda yapacağımız 2023 Hatıra Ormanı Projesi ve fidanlık mevkiinde yapacağımız Göletli Park projelerini de ihale ederek çalışmalarına başladık. Vatandaşlarımızın beton yığınlarında hapsolmaması için şehir merkezinde bir Kent Meydanı oluşturmak için çalışmalar yaptık. Muş Devlet Hastanesi’nin yeni binasına taşınması ile eski binanın alanında bu projemizi yapmak için girişimlerde bulunduk. Şükürler olsun ki tahsis işlemlerinin ardından başlattığımız yıkım çalışmaları da tamamlandı. Bu kışın hazırlayacağımız projemizi Allah’ın izniyle bu yıl uygulamaya başlayacağız. Bu çalışmaların sonucunda yeşil alan kapasitemizi 300 bin metrekarenin üzerine çıkarmış olacağız” şeklinde konuştu.

Asya, konuşmasının ardından öğretmen ve idarecilerin sorularını yanıtlayarak talep ve önerilerini dinledi. Daha sonra öğrencilerle bir araya gelen Asya, onlara tavsiyelerde bulundu. Asya, çeşitli alanlarda başarılı olan öğrencileri ödüllendirdikten sonra okuldan ayrıldı. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz