Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Asya FM 49’da soruları cevapladı
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 22 Ocak 2018 - 12:19:24
Asya FM 49’da soruları cevapladı

Radyo FM 49’da canlı olarak yayınlanan Bülent Toplu İle Söyleşi Programı’na konuk olan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, görev süresi içerisinde gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. Asya, programda gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Radyo FM 49´da canlı olarak yayınlanan Bülent Toplu İle Söyleşi Programının bu seferki konuğu Muş Belediye Başkanı Feyat Asya oldu. Programın konuğu olan Asya, programda ilimizdeki yerel ve ulusal basın mensuplarının sorularını cevaplayıp yaptıkları çalışmaları anlattı.

Söyleyişi programı ilk olarak, geçtiğimiz cuma günü Muş-Bingöl Karayolu Gedik Rampası´nda yaşanan trafik kazasında hayatını kaybedenler için okunan dua ile başladı.

Başkan seçildiği günden bugüne Muş’ta birçok projeyi hayata geçirdiğini söyleyen Asya, “Açık oturum şeklinde gerçekleştirdiğimiz bu programın geç olduğunu, programın başlangıcında bende itiraf ettim. Belediyemizin çalışmalarını halkımıza anlatmak ve yapılan çalışmalar konusunda halkı bilgilendirmek kapsamında her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Halk Buluşmaları Toplantılarımızı kesintisiz olarak sürdürüyoruz. Halkımız ile iç içeyiz. Yaptığımız icraatların hesabını verme noktasında bir sorumluluk taşıyoruz. Herkes bu şehrin yönetiminde bilgi sahibi olması gerekiyor. Belediye ne yapıyor, kamu ne yapıyor, üniversite ne yapıyor, sivil toplum ne yapıyor? Bu anlamda bir şeffaf yönetim oluşturmak noktasında gayret sarf ediyoruz” diye konuştu.

Muş Belediyesinin yürüttüğü ruhsatsız işyerleri ile mücadeleye de değinen Asya: “Belediyenin, ruhsatsız işyerleri ile ilgili mücadelenin ne aşamada olduğu sorusuna cevap veren Başkan Asya: “Ruhsatsız iş yerleri ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Çay ocakları, fırınlar, pastaneler gibi kamuya hizmet veren işletmelerin, işyeri açma ruhsatlarının olup olmadığını denetliyoruz. Şu anda ruhsat konusunda şubemizi daha güçlendirdik. Bu konuda çalışmalarımız kesintisiz olarak sürüyor. Ruhsatlandırma görevleri çok önemli. Göreve başlar başlamaz bir stratejik plan yaptık. Bu stratejik plan içerisinde bizim elimizden hiç düşürmediğimiz proje broşürümüz vardı. Biz bu proje broşürümüzde ne söylediysek, onu yaptık ve hatta fazlasını yaptık. Ne dedik: Dedik ki; bu şehirde mutlak suretle altyapı yapılmalı. Bu şehrin yaşanabilir bir şehir haline getirmek için altyapı mutlaktı, elzemdi. Bu çalışmalarımıza başladık mı? Başladık elhamdülillah. İşe başlar başlamaz, altyapı projemizin çalışmasını başlattık. Tabi bu işe başlamadan önce de projenin ne kadar zor olduğunu biliyorduk. Bu konuda da halkımızın bilgilendirmeye çalıştık. Geldiğimiz nokta itibari ile ana güzergâhlarımızdaki çalışmalarda ciddi ilerleme kat edildi. Haliyle cadde ve sokaklarımız tahrip oldu. Aynı şekilde her taraf toz duman oldu ve adeta şantiye alanına döndü. İster istemez su kesintileri yaşadık. Ancak bunların herhangi bir program dahilinde yapılmadığını bilmenizi isterim. Bu süreçte en fazla bayan kardeşlerimin etkilendiğini tahmin edebiliyorum. Su kesintileri ile toz duman ile iş yükünüz artmış olabilir. Ama emin olun, bu çalışmalar tamamlandığında bizlere çok dua edeceksiniz. Allah´ın izniyle şu an sıkıntısına katlandığımız bu projemizin tamamlanması ile faydasını göreceğiz. Bir şeyi yapmak için yıkmamız gerekiyor. Onun için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Sabır ve tahammüllerinizle bu işi başarılı bir şekilde tamamlayacağız. Bu yıl en önemli güzergahlarımızı tamamladık. Geçici asfaltları döktük. Gelecek yıl daha düzenli bir şekilde alt yapı döşemelerini yaparak üst yapı çalışmalarına ağırlık vereceğiz” şeklinde konuştu.

Altyapı projesi ile ilgili olarak da konuşan Asya: “Altyapı projesi gibi, bu şehrin içme suyu konusunda yaşadığı sorunu da çözüme kavuşturmak için sizlere söz verdik. İlk etapta şehrimizin su potansiyelini öğrenmek için kapsamlı bir arayış içerisine girdik. Elde ettiğimiz sonuç, dağlardaki suyun yüzeysel olduğunu ve o yıl içinde yağan kara göre değişkenlik göstereceğini tespit ettik. Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunarak köklü bir çözüme gittik. Alparslan-2 Barajı´ndan şehre cazibeli içme suyu getirilmesi noktasında çalışmalar başlatıldı. Allah´ın izniyle bu proje sayesinde ilimizin bir bütün uzun yıllar su diye bir sorunu kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Program, Belediye Başkanı Asya’nın, hem gazetecilerden hem de radyonun başında programı takip eden vatandaşlardan gelen soruları tek tek cevaplamasıyla devam etti. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz