Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Asya, gazi ilkokulu öğretmen ve öğrencileri ile bir araya geldi
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 9 Mart 2018 - 16:15:21
Asya, gazi ilkokulu öğretmen ve öğrencileri ile bir araya geldi

Belediye Başkanı Feyat Asya, Zafer Mahallesi’nde bulunan Gazi İlkokulu’nu ziyaret etti. Burada öğretmenlerle istişare eden Asya, başarılı öğrencileri de ödüllendirdi.

Haftanın son mesai gününde Muş Merkez Gazi İlkokulu’nu ziyaret eden Belediye Başkanı Feyat Asya, öğretmenlerle hasbıhal ederek, belediye yatırımları ile ilgili kendilerini bilgilendirdi. Okul ziyaretinde Asya’ya belediye meclis üyesi emekli öğretmen Gülay Balkaya ve Başkan Yardımcısı Abdullah Avcı eşlik etti.

Okul Müdürü Orhan Yılmaz tarafından karşılanan Asya, okulun genel durumu ile ilgili bilgi aldıktan sonra öğretmenler odasına geçti. Burada öğretmenlerle bir araya gelen Asya, görev süresi içerisinde yapılan hizmetleri kendilerine anlatarak talep ve önerilerini dinledi.

Muş Belediyesi olarak vatandaşların memnuniyetlerini sağlamak üzere planlamalar yaptıklarını kaydeden Asya, 4 yıl içinde önemli hizmetleri hayata geçirmeyi başardıklarını söyledi.

Belediyenin çalışmaları ile ilgili öğretmenleri bilgilendiren Feyat Asya, “Bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla proje belediyeciliğini ilimizde uygulamayı başardık. Göreve başlar başlamaz oluşturduğumuz acil eylem planımız doğrultusunda birçok eksikliği kısa bir sürede ortadan kaldırdık. Bununla beraber hazırladığımız stratejik planımıza göre kısa, orta ve uzun vadede projeler hazırlayarak ilimizin yeni bir değişim ve dönüşüm sürecine girmesine öncülük ettik. Kısa ve orta vadede planladığımız projelerimizi Allah’a şükür tamamlayarak hizmete sunduk. Alt yapı ve cazibeli içme suyu temini gibi uzun vadede planladığımız projeleri de başlattık. Şu an da bu projelerimizi devam ettiriyoruz. Halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Taahhütlerimizin ötesinde hedefler belirleyerek bunları hayata geçirdik. İnşallah şu anda yürütmekte olduğumuz çalışmaların tamamlanması ile Muş’umuzu hak ettiği konuma getireceğiz” dedi.

Sosyal belediyeciliğin gereğini yapmaya çalıştıklarını belirten Asya, çocukların, gençlerin ve bayanların bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırmak, için Bilgi Evleri projesini başlattıklarını, bu kapsamda 2 bilgi evini hizmete sunduklarını, 2 bilgi evinin de ihale edildiğini ve bu yıl yapımına başlanacağını kaydetti. Hizmete açılan Bilgi Evlerinde birçok etkinliğin yapıldığını hatırlatan Asya, sivil bir anlayışla çalışmaların yürütüldüğü bu tesislerden 7’den 70’e herkesin istifade ettiğini söyledi.

Şehir içi toplu taşımada yeni bir dönem başlattıklarını kaydeden Asya, vatandaşların en fazla mustarip olduğu bu konuyu havuz ve kartlı sistem uygulaması ile çözüme kavuşturduklarını söyledi.

Yeşil alanların arttırılması noktasında ciddi bir emek sarf ettiklerini belirten Asya, 4 yıl içerisinde hizmete sundukları park ve yeşil alanlar ile planlamasını yaptıkları projelerle birlikte 43 bin metrekare kapasiteli yeşil alanları 400 bin metrekareye çıkarmayı başardıklarını ifade etti.

Bu yıl üst yapı çalışmalarına ağırlık vereceklerini vurgulayan Asya, özellikle projesini hazırlayarak ihalesini gerçekleştirdikleri İstasyon Caddesi yenilenme projesini önümüzdeki günlerde başlatarak sezon sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Asya, yaptığı konuşmanın ardından öğretmenlerin sorularını yanıtlayarak taleplerinin yapılması hususunda talimatlar verdi. Daha sonra öğrencilerle bir araya gelen Asya, çeşitli alanlarda başarılı olan öğrencileri ödüllendirdi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz