Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Avrupa’da cep telefonuyla en fazla konuşan ülke Türkiye
  • Ana Sayfa » Türkiye
  • 29 Kasım 2017 - 18:21:11
Avrupa’da cep telefonuyla en fazla konuşan ülke Türkiye

Yapılan araştırmalarda, Avrupa ülkeleri arasında cep telefonuyla en fazla konuşan ülkenin Türkiye olduğu belirlendi.

Türkiye’de yetkililer son günlerde teknoloji bağımlılığı konusuna dikkat çekerken, Avrupa ülkeleri arasında cep telefonuyla en fazla konuşan ülkenin Türkiye olduğu ortaya çıktı.

Interpress’in Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) verilerinden derlediği bilgilere göre, Türkiye’de bulunan mobil abone sayısı 76 milyonu geçerken, yılın ikinci çeyreğinde cep telefonuyla kişi başı ortalama aylık 441 dakika konuşma yapıldığı belirlendi.

Türkiye’yi 295 dakika ile Makedonya, 271 dakika ile İtalya ve 270 dakika ile Romanya takip ederken, Avrupa ortalamasının 251 dakika olduğu tespit edildi.

Mobil trafik arttı, sabit trafik azaldı

Medyaya konuyla ilgili 10 binden fazla haber yansırken çıkan haberlere göre, toplam mobil trafik miktarının 63,84 milyar dakika, sabit telefon trafiğinin ise yaklaşık 1,91 milyar dakika olarak gerçekleştiği belirlendi. Buna göre, mobil trafik miktarı yüzde 6,5 artarken, 11 milyona yakın abonesi bulunan sabit telefon trafik miktarının ise yaklaşık yüzde 9 azaldığı görüldü. Ayrıca, toplam konuşma trafiğinin yüzde 93,2’sini mobil konuşmaların oluşturduğu tespit edildi.

22 milyondan fazla SMS gönderildi

Mobil pazarında en fazla aranan kısa numaranın “182 Hastane Randevu” numarası olduğu belirlendi. Türkiye’de birçok sosyal mesajlaşma uygulamasının kullanılmaya başlamasıyla her ne kadar eski popülerliğini kaybetse de 2017 yılı ikinci çeyreğinde 22,193 milyon SMS ve yaklaşık 13,3 milyon civarında da MMS gönderildiği tespit edildi. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz