Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Baharın müjdecisi kardelenler boy gösterdi
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 6 Mart 2018 - 17:35:16
Baharın müjdecisi kardelenler boy gösterdi

Kış mevsimi boyunca hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyrettiği Muş Ovasında baharın müjdecisi kardelenler boy gösterdi.

Önceki kış mevsimlerinde hava sıcaklıkları sıfırın altında 20 dereceyi gösterdiği, kar kalınlığının yaklaşık 2 metre olduğu Muş’ta bu yıl kış aylarında bahar havası yaşanırken baharın müjdecisi kardelenler de erkenden boy gösterdi.

‘Muş Ovası Gelinliği’ olarak da bilinen baharın müjdecisi kardelenler, Muş Ovasını süslemeye başladı. Her yıl mart ayının son haftası ile nisanın ilk haftası açan kardelenler hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyrettiği Muş Ovasında erkenden açtı.

Vatandaşlar, ovayı süsleyen kardelenleri sevinçle karşılarken, fotoğrafçılar da arşivlerine almak üzere kardelenleri fotoğrafladı.

Vatandaşlardan Burhan Toplu, kardelenlerin bu yıl erken açtığını belirterek, “Önceki yıllarda bu günlerde burada 2 metre kar vardı. Bu yıl ise baharın müjdecisi kardelenler erkenden açtı. Güzelliği sizler de görüyorsunuz. Bu yıl kar yoktu. Var olan kar da kalkınca kardelenler erken açtı. Fotoğrafçılar da gelip bunları görüntülüyorlar.” dedi.

Fotoğrafçı Mehmet Can Alkaş ise erken açan kardelenleri fotoğraflayıp arşivlediklerini söyleyerek, “Biz bu sene kış mevsimini yaşamadık. Bahar da erken geldi. Kardelenler normalde mart ayının son haftası ile nisanın ilk haftasında açar. Şu anda martın ilk günleri kardelenler açmaya başladı. Biz de arşivimizde bulundurmak üzere kardelenleri görüntülüyoruz.” şeklinde konuştu. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz