Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Bakan Sarıeroğlu’dan memurlarla ilgili açıklama
  • Ana Sayfa » Genel
  • 4 Mayıs 2018 - 18:24:48
Bakan Sarıeroğlu’dan memurlarla ilgili açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kamu çalışanlarının, çalışma şekilleriyle ilgili bir değişikliğin olmayacağını söyledi.

Memur-Sen tarafından düzenlenen ‘İnsan, Emek ve Küresel Rekabet Uluslararası Sempozyumu’nun açılışına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Kamu çalışanlarımızın, çalışma şekilleriyle alakalı bir değişiklik söz konusu olmayacak. 657 sayılı devlet memurları kanunumuzda herhangi bir düzenleme söz konusu değil.” Dedi

Sendikal örgütlenmenin önündeki engelleri kaldırdıklarını vurgulayan Bakan Sarıeroğlu, Türkiye’de sendikal mücadelenin zaman içerisinde çok geliştiğini belirtti.

Sarıeroğlu, “Şu anda 164 işçi sendikamız, 156 tane de kamu görevlileri sendikamız var. Örgütlü ve faaliyet içerisinde olan sendikalar bunlar. Üye sayısı son 5 yılda yüzde 71 artmış durumda. Bir milyon 741 bine ulaşan bir işçi sendikalarına üyelik oranına sahibiz. Memur sendikalarımızda da yine bir milyon 700 bine ulaşmış bir üye sayısına sahibiz.” dedi.

Türkiye’nin iş gücü piyasası açısından dinamik bir ülke olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, “28 milyonluk bir istihdamımız var, 32 milyona yaklaşmış bir iş gücüne sahibiz. Kamuda, özel sektörde aktif sigortalı olarak çalışan 22 milyon vatandaşımız var. Bu rakamları dikkate aldığımız zaman sendikal örgütlülük mücadelesinin yeterli olduğunu söyleyemeyiz.” ifadelerini kullandı.

Kısa bir süre önce kamuda istihdam konusuyla ilgili çok önemli bir süreci geride bıraktıklarını belirten Sarıeroğlu, “Dünya ülkelerinden bunu nasıl yaptığımızla ilgili sorular da geliyor. Alt işveren işçisi olarak çalışan 900 bin kişinin kamuda istihdamının sağlanmasıyla ilgili devrim niteliğinde bir düzenlemeyi çok daha yeni bitirmiş durumdayız. Kamuda taşeron işçi olarak çalışan bu kadar işçinin aynı anada kadroya alındığı başka bir ülke uygulaması bizim araştırdığımız kadarıyla söz konusu değil.” şeklinde konuştu.

Sarıeroğlu, “Kamu çalışanlarımızın, çalışma şekilleriyle alakalı bir değişiklik söz konusu olmayacak. 657 sayılı devlet memurları kanunumuzda herhangi bir düzenleme söz konusu değil. Memurlarımızla ilgili alımlarımız bugüne kadar nasılsa bundan sonra da aynı şekilde devam edecek.” dedi. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz