Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Barışan’dan seçim değerlendirmesi
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 5 Temmuz 2018 - 14:48:33
Barışan’dan seçim değerlendirmesi

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, 24 Haziran günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekili seçimlerini değerlendirdi.

Yazılı bir açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mahir Barışan, seçimlere yüzde 86,5’lik bir katılım olduğunu hatırlattı.

Seçimlerin demokrasi şöleni içerisinde geçtiğinin altını çizen Başkan Barışan, “24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleriyle, milletimiz yüzde 86,5’lik bir katılım oranı ile iradesini sandığa yansıtarak geleceği ve varlığı ile ilgili tek karar merciinin kendisi olduğunu hiçbir tartışmaya mahal vermeden güçlü bir şekilde taahhüt altına almıştır. Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Son 16 yılda yapılan seçimlerin sorunsuz ve özgür bir ortamda gerçekleştiğine vurgu yapan Barışan açıklamasını şöyle sürdürdü, “Seçim sürecindeki miting faaliyetleri ve salon çalışmalarının demokratik ve özgür bir ortamda gerçekleşmesi, seçimlere katılım oranın yüksekliği, seçim sonuçlarının şeffaflığı ve objektifliği farklı toplumsal katmanların temsilcilerinin seçime ve sonuçlarına dair açıklamaları, ülkemizde de demokrasiye olan inancı güçlendirmiş, her fırsatta bize demokrasi dersi vermeye çalışan ülkelere ders verecek, onlara rehberlik edeceğimiz duruma geldiğimizi de göstermiştir. Demokratik iradenin kullanma oranının yüzde 86,5 gibi rekor bir düzeyde gerçekleşmesi, son 16 yılda birçok seçimin sorunsuz ve özgür ortamda gerçekleşmesi, ülkemiz insanının demokrasiye ‘Uyum’dan çok demokrasiyi benimsediğinin, ‘sahiplendiğinin’ de göstergesidir. ” diye konuştu. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz