Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Belediyeden Kadınlar Günü etkinliği
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 7 Mart 2018 - 18:43:28
Belediyeden Kadınlar Günü etkinliği

Muş Belediyesi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara yönelik bir etkinlik düzenlendi.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı (MUŞ TSO) konferans salonunda gerçekleştirilen programa, Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Müftüsü Alettin Bozkurt, protokol üyelerinin eşleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Asya’nın daveti üzerine bayanlara konferans vermek üzere Muş’a gelen, 2008-2010 yılları arasından İl Müftülüğü görevinde bulunan Dursun Ali Şeker de etkinliğe katılanlar arasında yer aldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve akabinde Kur’an-i Kerim tilavetiyle başlayan program, Muş Belediyesi’nin çalışmalarının yer aldığı tanıtım filminin gösterimi ile devam etti.

Programda bir konuşma yapan Asya, “Peygamber Efendimiz (SAV) Kadınlar hakkında Allah’tan korkunuz. Çünkü siz onları Allah’ın emaneti diye aldınız. Allah’ın sözü uyarınca ırzlarını kendinize helâl kıldınız diye buyuruyor. Kadın biz erkeklere ; narin, hassas, kırılgan bir mücevher gibi emanet edilmiştir. Haklarını gözetmeyi, koruyup kollamayı, gönlünü hoş tutmayı dinimiz bize defaatle hatırlatmıştır. Bizler bu kıymetli topraklarda yaşayan, elleri kurumuş çatlamış yahut her türlü fedakârlığı hiç düşünmeden yapan annelerin evlatlarıyız. Anadolu kadını her türlü sıkıntı ve meşakkati sabırla göğüsler. Küçük bir kız çocuğu iken babasına, eş olduğunda kocasına, anne olduğunda çocuğuna aydınlık olur” dedi.

Asya konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bir anne çocuk yetiştirir Kudüs olur, Selahattin olur, Malazgirt olur, Alparslan olur ve yine o nice övgülere en layık o olur. Zihniyeti, psikolojisi bozuk bireyler tarafından kadınlarımıza hatta çocuklarımıza yaşatılan acıları unutmamak diri tutmak ve tekrarlanmaması için çabalamak 8 Mart değil her gün emanetlerimize sahip çıkmak en asli görevlerimizdendir. Ve 8 Mart, acı çeken, incinen, kırılan, hor görülen, fikri sorulmayan, çığlık atması dahi engellenen, biricik oğlunun şehadetini görmüş, eve hapsedilmiş ve üzgün her kadının güldüğü, hatırlandığı ve hiç bir acıyı tekrar yaşamayacağı bir gün olsun. Umudumuz, neşemiz ve hevesimiz bakî olsun” dedi.

Asya konuşmasının sonunda merhum annesinin, eşinin, protokol üyelerinin eşlerinin ve tüm katılımcıların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik etti.

Asya’nın ardından Muş Eski Müftüsü Dursun Ali Şeker, ‘İslamiyet öncesi ve sonrası kadın’ konulu konferans ile kadının toplumdaki önemine değindi. Şeker’in konuşmasının ardından Asya, kendisine Osmanlı tuğrasının bulunduğu bir tablo takdim etti.

Program, yılın annesine ve katılımcılara hediye verilmesi ile sona erdi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz