Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

BESYO öğrencileri MŞÜ’de buluştu
BESYO öğrencileri MŞÜ’de buluştu

“Türkiye’de Spor Yönetimi Eğitimi ve Politikaların Mevcut Durumu Sorunlar ve Çözüm Önerileri” temalı panelde bir konuşma yapan MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, gençliğin sadece bedenle alakalı bir şey olmadığını ifade etti.

Muş Alparslan Üniversitesinde (MŞÜ) “Türkiye’de Spor Yönetimi Eğitimi ve Politikaların Mevcut Durumu Sorunlar ve Çözüm Önerileri” temalı panel düzenlendi.

Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen panele Bitlis ve Bingöl üniversitelerinin beden eğitimi ve spor yüksekokulu (BESYO) öğrencilerinde katıldı. MŞÜ Külliyesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen panelde geleceğin beden eğitimi ve spor öğretmenlerine spor ahlakı ve tavsiyelerde bulunuldu.

MŞÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, gençliğin sadece bedenle alakalı bir durum olmadığına dikkat çekerek, “Gençlik sadece bedenle alakalı bir şey değil. Sporculuk sadece bedenle akalalı bir şey değil. Hem bedenle hem ruhla alakalı bir şey. O sebeple elbette ki bana göre düzgün sporcular asla yaşlanmazlar. Fiziksel anlamda geriye gitmiş olabilirler ama onlar her zaman gençtirler. Çünkü sporcular bize her zaman ahlaki örnek oluyor. Dünyanın en iyi golcüsü olabilirsiniz ama eğer ahlakınız yoksa kısa süre içerisinde yok olmaya mahkumsunuz” dedi.

Birçok üniversitede MŞÜ’de olan spor komplekslerinin olmadığını ve bununla beraber çoğu üniversitede, MŞÜ’deki gibi lisanslı sporcu potansiyelinin de olmadığını belirten Polat, Türkiye’de 33. Sırada olduklarını söyleyerek, “Ancak hemen hemen tüm akademik birimleri çok gelişmiş bir üniversite. BESYO öyle. Birçok üniversitede, bizde olan spor kompleksleri yoktur. Bununla beraber çoğu üniversitede, bizdeki lisanslı sporcu potansiyeli de yoktur. Türkiye’de 33. sıradayız. Biz bu anlamda kendimize çok güveniyoruz. BESYO’nun bu sene açılmış olması ve öğrenci almış olması Muş için büyük bir kayıptı, ama biz o kaybı telafi ettik. İnşallah genç arkadaşlarımız başarılarıyla bunu daha fazla telafi edecekler. Biz burada yeni bir dünya kuruyoruz, hangimiz bu dünyayı ıskalarsak yarın bir gün biz pişman oluruz” şeklinde konuştu.

Öğrencilerden daha büyük idealler ve hedefler beklediklerini, dünya şampiyonu olmalarını istediklerini, Avrupa şampiyonu olmalarını ve Türkiye’de şampiyon olmalarını istediklerini aktaran Polat, bu hedeflere ulaşamayanların şampiyonlar yetiştirmeleri gerektiğini kaydederek, “Burada BESYO’nun kurulmaması 10 yıllık bir pişmanlık ama biz açtık inşallah bundan sonra pişman olmayacağız. Biz aynı şekilde genç kardeşlerimizin ‘sadece bir devlet memuru olayım, para kazanayım, sadece cüzi bir maaşla geçineyim’ gibi bana göre gel geç heveslerle ancak izah edebileceğimiz idareler uğruna, amaçlar uğruna heba olmalarını da istemiyoruz. Biz sizden daha büyük idealler ve hedefler bekliyoruz. Dünya şampiyonu olmanızı isteriz, Avrupa şampiyonu olmanızı isteriz, Türkiye’de şampiyon olmanızı isteriz. Bunları olamadınız mı? Şampiyonlar yetiştirmenizi isteriz, onların hazını sizler yaşayın isteriz, bir dünya kurulurken orada sizin de payınız olsun isteriz. Sizin aslında fonksiyonunuz ve rolünüz hem bölge için hem ülkemiz için size çizilen sınırların çok çok daha ötesindedir. Lütfen bunun farkında olunuz” ifadelerini kullandı.

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz