Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

BESYO’cular 1071 hatıra ormanına karaçam fidanları dikti
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 13 Mart 2018 - 12:55:35
BESYO’cular 1071 hatıra ormanına karaçam fidanları dikti

Muş Alparslan Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğretim elemanları ve öğrencileri karaçam fidanları dikerek “BESYO 1071 Hatıra Ormanı” oluşturdu.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) külliyesinin yeni giriş kapısının bulunduğu alanda yapılan dikim etkinliğine BESYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu başta olmak üzere yüksekokulun öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.

BESYO’daki Doğa Sporları dersi kapsamında 1071 adet karaçam fidanının toprakla buluştuğu etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Dr. Öğretim Üyesi Metin Karayol, fidan dikmenin insan sağlığı ve doğa üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekerek ağaçların hepimiz ve gelecek nesiller için sağlıklı yaşamın sigortası olduğunu söyledi.

Dr. Öğretim Üyesi Karayol şöyle konuştu: “Oksijen bütün canlılar için vazgeçilmezdir. Ağaçlar da hem havayı temizleyerek hem de oksijen üreterek bize faydalı olurlar. Doğa Sporları dersini alan 60 BESYO öğrencisinin özverili gayretleriyle dikilen 1071 karaçam fidanı, hem üniversitemizin adını aldığı Sultan Alparslan’ın Malazgirt Zaferine hem de Külliyemizde çalışan ve öğrenim gören herkese ithafen doğaya kazandırıldı. BESYO 1071 Hatıra Ormanını oluşturmamızda desteklerini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere, BESYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Muş Orman İşletme Şefliğine teşekkürü borç biliyoruz.” (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz