Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Darbeciler Dışarıda Darbe Mağdurları İçerde
  • HarunYedidağ
    • Harun Yedidağ
    • harun.yedidag@mushaberajansi.com
    • 19 Nisan 2018 - 10:20:39

28 Şubat darbesiyle hükümeti devirip ülkede yaşayan bütün insanları mağdur eden özellikle İslami kimliğe sahip olan insanların canına okuyan darbecilerin yargılandığı davada, dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir, Org. Erol Özkasnak ile YÖK Başkanı Kemal Gürüz dahil 21 sanığa müebbet hapis cezası verildi. 103 sanığın yargılandığı davada geri kalanlar serbest bırakıldı. Darbeci sanıklara yaş ve sağlık durumları gerekçesiyle tutuklama kararı verilmeyerek, mağdurlara bak ben onlara ceza verdim hesapları yapılırken, darbecilerde tutuklu değilsiniz daha ne istiyorsunuz denildi.

Bu karar İslami kimliklerinden dolayı darbeciler tarafından cezaevlerine atılan insanlara hakarettir bu kumpasçıların kumpaslarından dolayı cezaevinde olan birkaç mağdurdan bahsedelim.

Aziz Nesin’i eleştirdiği gerekçesiyle tutuklanan Sivas davası mağdurlarından Ahmet Turan Kılıç, 84 yaşında ve 24 yıldır cezaevinde. Televizyon tamirciliği yaparken kumpas kurularak cezaevine atılan Kılıç, kalp hastası, tansiyon rahatsızlığı, Prostat ve işitme problemi var. Kendine bakamayacak durumda.

Cezaevinde Kolon kanserine yakalanan ve bakıma muhtaç olan Şehmus Alpsoy, 18 yıldır cezaevinde. Alpsoy, babası Mehmet Emin Alpsoy ile beraber 28 Şubat’ın brifingli yargısı ve FETÖ’nün kumpasları sonucunda, 2000 yılında anayasayı cebren değiştirmeye teşebbüs etmek suçuyla yargılanıp ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Şehmus Alpsoy’un suçu en fazla yardım yataklık kapsamında değerlendirilecek bir suçken ceza kanunundaki en ağır suçlamayla karşı karşıya kaldı ve 18 yıldır cezaevinde.

İslami kimliğinden ötürü 2001’de evine düzenlenen bir baskınla gözaltına alınıp günlerce işkenceden sonra cezaevine atılan ve yıllardır cezaevinde bulunan Ahmet Arslan gözaltında çektiği işkencelerden sonra vücudunda çeşitli hastalıklar oluştu. Sağlık raporlarına göre, kendisinde şeker ve tansiyon hastalığının yanı sıra 4 ayrı kalp damarında da yüzde 100 tıkanma bulunuyor. Diğer damarlarında ise yüzde 50, yüzde 60 daralma olmasının yanında 6 defa ameliyat geçirmiş, 2 ameliyatında da damar patlaması yaşanmış. Arslan, 18 ayrı ilaç kullanıyor ve doktorlarının ifadesine göre her an kalp krizi geçirebilir.

Ahmet Turan Kılıç, Şehmus Alpsoy, Ahmet Arslan mağdurlardan sadece bir kaçı yaş haddinden bırakılan darbecilerin durumu bunlardan daha mı kötü? Ahmet Turan Kılıç 84 yaşında ve bir sürü hastalığı var. Fakat sesini duyan yok. Şehmus Alpsoy ameliyata götürülürken elleri kelepçeli bir şekilde götürülen ameliyattan sonra hastanede kalması gerekirken apar topar cezaevine götürülüp adeta ölüme terk edildi. Ahmet Arslan’dan daha çok hastalığı olan mı var bunların içinde. Daha hangisini sayalım hükümet taraftarı medya habire 28 şubat süreci bitti diye kendilerini kandırsınlar. Sürecin bitip bitmediğini yapılan uygulamalar gösterir. Bu çifte standarttan ne zaman kurtulacağız. Daha ne zamana kadar bu adaletsizlik sürecek. Ama merak etmeyin bu mazlumların ahı hiç kimseye kalmaz. Mazlumların rabbi olan Allah elbette bir gün bunun hesabını sizden soracaktır.

Vesselam…

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz