Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Eğitim-Bir-Sen’de kongre heyecanı
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 10 Eylül 2018 - 18:51:24
Eğitim-Bir-Sen’de kongre heyecanı

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, 4. Olağan Kongrenin startını Muş’un Malazgirt ilçesinden verdi.

Malazgirt’te sendika üyeleriyle bir araya gelen Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mahir Barışan, yaptığı konuşmada sendikanın kuruluş sürecine değindi. Sendikanın Kurucu Genel Başkanı Merhum Mehmet Akif İnan’ı ve arkadaşlarını rahmetle anan Başkan Barışan, “Bundan 25 yıl önce karanlığa bir mum yakarak başlanan yolculukta Eğitim Bir Sen, emek mücadelesinde ‘daha iyi bir dünya mümkündür’ anlayışıyla meşalenin ışığını gün be gün parlatarak, güçlü sendika, büyük Türkiye anlayışıyla sendikal mücadelesine devam etmektedir. Bu kutlu davanın neferlerine temsilcilerine yöneticilerine başkanlarına binlerce kez selam olsun” dedi.

2014 yılında yönetime geldiklerinde ilçe temsilcilerinin hepsinin seçildiğine dikkat çeken Başkan Barışan, “Fedakarlığı görev bilen, bu teşkilata bırakın başkan olmayı üye bile olunmaktan çekinildiği dönemde, ilçelerimiz ve yönetimlerinde görev alan Eğitim-Bir-Sen’i köy köy gezerek okullarımızda bulunan eğitim çalışanlarımıza tanıtan, eğitim çalışanlarımızı saflarımıza katmak için geceli gündüzlü çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Üyelerimizden aldığımız güçle, ilçe başkanlarımızdan aldığımız destekle, paydaşlarımızla ve büyüklerimizle yaptığımız istişareler neticesinde yeniden yola hep birlikte devam etme kararı aldık. Ülkemize ve ilimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Genel Başkan Ali Yalçın’ın bundan 4 yıl önce ‘Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye’ hedefi doğrultusunda zirveden yeni ufuklara yolculuklarında ufukları da kuşatan bir anlayışla hareket ettiklerini belirten Barışan şunları kaydetti, “Sirkülasyonun çok olduğu ilimizde bin üye ile başladığımız yolculuğumuzda üye sayımızı çok kısa sürede 3 bine getirdik. İlimizde görev yapan eğitim çalışanlarımızın tamamına ulaşmaya çalıştık. Sirkülasyona rağmen her eğitim öğretim yılı başında vira bismillah diyerek üye sayımızı belli bir sayıda tutmaya çalıştık, oturmayı marifet saymadık, bunun için bütün teşkilat özverinin en büyük örneğini sergilemiştir. Kendilerine bir daha teşekkür ediyorum. Gelinen bu süreçte dönüp baktığımızda 4 yıla yakın bir süreçte Muş merkez ve Malazgirt, Bulanık, Korkut, Hasköy ve Varto ilçelerimizde bulunan eğitim çalışanlarının tamamına ulaşmaya, üyelerimizin dertlerine ve sorunlarına koşmaya ve sorunlarını çözmeye, moral motivasyonlarını yükseltmeye çalıştık. İlçe yönetimlerimizle uyum içinde çalışarak dayanışma duygusunu güçlendirerek üyelerimize ve teşkilatımıza öz güven aşıladık. 4 ilçemizde yetkiyi devam ettirerek buna Varto ilçemizi de dahil ettik. 4. yılımızın sonunda bütün ilçelerimizde yetkili olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz