Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Eğitim-Bir-Sen’den yıl sonu değerlendirme toplantısı
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 3 Mayıs 2018 - 19:36:42
Eğitim-Bir-Sen’den yıl sonu değerlendirme toplantısı

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanlığı tarafından, ilçe yöneticileriyle sene sonu değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Sendika binasında düzenlenen toplantıda konuşan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mahir Barışan, konuşmasına üyelerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayarak başladı. Bakanlar Kurulu’nun aldığı ve Başbakan tarafından açıklanan kararların önemli ve doğru kararlar olarak gördüklerini dile getiren Başkan Mahir Barışan, “Bununla birlikte alınan kararlarda konu ve kapsam eksikliklerinin de giderilmesi gerekiyor. Alınan birçok olumlu karar bizim Memur-Sen olarak toplu sözleşme masasında sadece emekliler için değil bütün kamu çalışanları için istediğimiz taleplerdir. İşverene karşı gösterilen hassasiyetin aynısının kamu çalışanlarına da yönelik yapılamasını hükümetimizden beklentimizdir. Kamu işverenin ve özel sektörün yaptığı savurganlıkla içine düştüğü çıkmazın bedelini emekçiler ödememeli, sağlıklı bir denetim ve vergilendirme sistemiyle birçok israfın önüne geçilebilir. Hükümet, bu devletin ana omurgası olan kamu çalışanlarını sırtında bir kambur olarak görmemeli. Seçim öncesi kamudaki farklı istihdam biçimlerine 4/A, 4/B, 4/C vb istihdam biçimlerine son vermeli. Bütün kamu çalışanları kadrolu olmalı, sahada ter akıtan, sınıfın tozunu yutan eğitim çalışanlarımızın beklentisini karşılamalı. Birleşmeyi bekleyen babalarını ve annelerini özleyen çocukların gözyaşını dindirecek, sözleşmeli eğitim çalışanlarını mutlu edecek kararlar almalı. Beklentimiz bu yöndedir” dedi.

“Eğitim-Bir-Sen kurulduğu günden itibaren emeğin ve hakkın değerli hale gelmesi ve alın terinin kurumadan hakkının verilmesi üzerine odaklı bir mücadele anlayışıyla hareket etmiş sendikal alana özlük ve ekonomik hakların elde edilmesinin yanı sıra sosyal sendikacılık mefhumunu da yerleştirmiştir” diyen Başkan Barışan şöyle konuştu, “Bizler ülkemizin birlik ve beraberliğine katkıda bulunmak, her kesimin ve herkesin insan onuruna yaraşır bir hayat standardına kavuşabilmesi için mücadelemizi kararlılıkla devam ettireceğiz. Biz, sendikacılığı, emeğin, alın terinin karşılığının alınması, kamu görevlilerinin haklarının savunulması mücadelesi, haksızlıklar karşısında sesini yükseltmek isteyenlerin çalışma alanı olarak görüyor ve bu anlayışla sendikal yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Alanları yakıp yıkanların, milletin arabası, esnafın camı ve kaldırım taşıyla sorunu olanların aksine, eylemi alanlara çıkmak olarak gördük. Hakkını ararken kimsenin hukukuna girmeyen erdemli bir sendikal duruşun adresi olduk.”

Kendilerinin eğitimci olduğunu ve dünyanın en önemli işlerinden birini yaptıklarını dile getiren Barışan şunları kaydetti, “Dokunduğumuzda insanın hayatını şekillendiriyor, değiştiriyoruz. Umut bu ülkede yükselecekse, yeni bir Türkiye, yeni bir dünya gerçekleşecekse buna giden yol bu salondan, bu kimliklerden, eğitimcilerden geçiyor. Bunu yapacak olan biziz, hiç sağa sola bakmaya gerek yok. Küçük tartışmaların, sığ yaklaşımların içerisinde boğulmak bu teşkilata asla yakışmaz. Bu teşkilat, bir Akif İnan kapasitesinin yola çıkardığı entelektüel bir çabanın, sabaha kadar süren sancının, ‘Yedi Güzel Adam’ diye kodlanan kıymetlerin sahaya sürdüğü ve bizzat içerisinde ter döküp ömrünü bu uğurda harcadığı bir teşkilattır. Dolayısıyla maya sağlamdır. Yeter ki işimizi ciddiye alalım, birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirerek, yan yana durup heybeti ve bereketi kuvvetlendirelim. Bunu sağlarsak işimiz kolay. Bu işin tılsımı örgütlü olmaktan geçer. Örgütlüyseniz bereketi büyütürsünüz demektir.”

Toplantı, Malazgirt İlçe Başkanı Erhan Arslan, Bulanık İlçe Başkan Vekili Müzaffer İz, Hasköy İlçe Başkanı Veysel Acar, Korkut İlçe Başkanı Mümtaz Bilgin ve Varto İlçe Başkanı Yavuz Saldıraner’in birer konuşma yapmalarıyla sona erdi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz