Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

1. taksit için son gün 31 mayıs
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 8 Mayıs 2018 - 18:40:18
1. taksit için son gün 31 mayıs

2018 Yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 1. taksit ödemelerinin 31 Mayıs günü olduğu hatırlatıldı.

Muş Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2018 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi’nin 1. taksit ödeme süresinin, bu ayın bitiminde sona ereceği belirtilerek mükellefler uyarıldı. Açıklamada, mükelleflerin cezalı duruma düşmemeleri için 2018 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ödemelerini, zamanında yapmaları çağrısında bulunuldu.

Yılda iki dönem olarak taksitlendirilen Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisinin birinci taksit ödeme süresi, Mayıs ayı sonu itibariyle sona eriyor.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Türkiye sınırları içinde bulunan bina ve arsalar 1319 sayılı Kanun hükümlerine göre emlak vergisine tabi tutuluyor. Vergi senede iki eşit taksitte ödeniyor. Emlak vergisinin 1. taksiti Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödeniyor. En son ödeme 31 Mayıs 2018 tarihinde yapılıyor. Verginin 2. taksit ödemeleri ise Kasım ayı itibariyle başlıyor. Çevre temizlik vergisi de, belediyelerin sunduğu çevre temizlik hizmetleri için konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılardan alınıyor. Meskenlerin çevre temizlik vergisi su faturalarına yansıtılırken işyerlerinin vergisi de emlak vergisi gibi yılda iki eşit taksitle ödeniyor. Bu kapsamda işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılar için belediyeye çevre temizlik vergisi ödemesi yapılması gerekiyor. Mükelleflerin mağdur olmamaları ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini 31 Mayıs 2018 Perşembe günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir.  Vatandaşlarımız, vergilerini Belediyemiz veznelerine nakit ve kredi kartı ile ödeyebilecekler. Aynı şekilde mükelleflerimiz, Halk Bankası’na online ödeme yapabilecekleri gibi otomatik ödeme talimatı da verebilirler. Bunun yanı sıra vatandaşlarımız belediyeye gelmeden resmi web sitemizin E Belediye bölümünde de borçlarını ödeyebilirler. Belediyemize borcu bulunan vatandaşlarımızın ödemelerini ihmal etmemelerini rica ederiz” denildi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz