Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Erbaş’tan Asya’ya ziyaret
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 30 Kasım 2017 - 19:04:14
Erbaş’tan Asya’ya ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Muş Belediyesi ziyaretinde, “Nasılsanız öyle yönetilirsiniz” dedi.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Valilik ziyareti sonrasında Belediye Başkanı Feyat Asya’yı ziyaret etti.

Burada konuşan Erbaş, “Nasılsanız öyle yönetilirsiniz” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bir konuşma yapan Belediye Başkanı Feyat Asya, Erbaş ve beraberindeki heyete belediye çalışmalarını anlattı.

2014 yılına kadar belediye başkanlığına bağlı Muş İl Müftülüğü’nün çeşitli kademelerinde görev yapmış biri olarak Erbaş ve beraberinizdeki heyeti ağırlamaktan onur duyduğunu ve 2014 yılında halkın teveccühü ile Muş Belediye Başkanlığı görevine başlarken 3 hassasiyeti göz önünde bulundurarak hareket ettiğini belirten Asya, “2014 yılına kadar Başkanlığınıza bağlı Muş İl Müftülüğü’nün çeşitli kademelerinde görev yapmış biri olarak bugün sizi ve beraberinizdeki heyeti ilimizde ağırlamaktan onur duydum. 2014 yılında halkımızın teveccühü ile Muş Belediye Başkanlığı görevine başlarken 3 hassasiyetimi göz önünde bulundurarak hareket ettim. Birincisi, yıllarca bu şehrin ve bölgenin sulhu ve huzuru için çalışan bugünkü kullanımı ile kanaat önderliği yapan rahmetli babamın yaşam biçimini dikkate alarak çalışmaya başladım. İkincisi 19 yıl boyunca Müftülükte çalışmış, toplumun bütün katmanları ile hemhal olmuş ve daha sonra siyasete atılmış biri olarak kendimi disipline ettim. Son olarak sivil toplum kuruluşlarının önemini bilerek, uzun yıllar Diyanet Sen ve Memur Sen şube başkanlığı yapmış biri olarak toplumun hassasiyetlerini bilerek hizmet etmeye başladım” diye konuştu.

Muş Belediyesi olarak 3,5 yıl içerisinde sınırlarının ötesinde plan ve programlar yaparak halkı hizmetlerle buluşturduklarını ve kısıtlı bütçeye rağmen büyük projelere el attıklarını aktaran Asya, “Muş Belediyesi olarak 3,5 yıl içerisinde sınırlarımızın ötesinde plan ve programlar yaparak halkımızı hizmetlerle buluşturduk. Kısıtlı bütçemize rağmen büyük projelere el attık. Kentimizin ihtiyaç duyduğu Tıbbi Atık Sterilizasyon Merkezi, Canlı Hayvan Pazarı, Yaş sebze meyve hali ve soğuk hava deposu, Hayvan Barınağı gibi tesisleri halkımızın hizmetine sunarken, şehirlerarası terminal, ilçe terminali, aktivite merkezlerini de bitirme aşamasına getirdik. Aynı şekilde göreve geldiğimiz 46 bin metrekare kapasiteli yeşil alanımızı yaptığımız parklar ve yeşil alanlarla 165 bin metrekareye çıkarırken, şu an yürüttüğümüz projelerin tamamlanması ile bu rakamı 250 bin metrekareye çıkarmış olacağız” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, misafirperverliklerinden dolayı Başkan Asya’ya teşekkür ederek, “Nasılsanız öyle idare olunursunuz. Demek ki Muş halkı sizin gibi bir başkanı artık hak etmiş. Allah’ta ‘sizin Muş’a belediye başkanı olmanızı nasip eylemiş’ diye düşünüyorum. Beş dakikada yapmış olduğunuz işleri öyle sıraladınız ki ben doğrusu çok mutlu oldum. 19 yıl din-i mübin-i İslam’a hizmet etmiş bir hizmet kardeşimizin, bir din gönüllüsü kardeşimizin şimdi halka hizmet noktasında yine hakka hizmeti gözeterek bunu yapıyor olması bizi hakikaten çok memnun ve mutlu etti. Başarılar diliyorum. 3 senede yaptığınız işler bundan sonraki yıllarda yapacağınız işlerin bir teminatı gibi geldi bana. Daha güzel işler yapmayı Cenabı Hak nasip eyler. Halka hizmeti hakka hizmet düsturu doğrultusunda bizim takdim etmiş olduğumuz hediyeye her baktığınızda hatırlayarak güzel işler yapmayı Cenabı Hak sizlere nasip eder inşallah” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından karşılıklı hediyeler takdim edildi.

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz