Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Erdoğan’dan BMGK’ya: Batsın sizin kararınız
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 6 Mart 2018 - 17:17:39
Erdoğan’dan BMGK’ya: Batsın sizin kararınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Doğu Guta’daki gelişmeler insanlığa sığar mı? Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde karar alıyorlar, batsın sizin kararınız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Guta’daki sivil katliamına ilişkin BMGK’ya tepki gösterdi. Erdoğan, “Batsın sizin kararınız. İşleme konulmayan kararın insanlık için ne anlamı var? Siz insanlığı kandırıyorsunuz.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, BM’nin aldığı kararlara sert tepki gösterdi. “Doğu Guta’daki gelişmeler yenilir yutulur mu, insanlığa sığar mı?” diye soran Erdoğan, “BM’de karar alıyorlar batsın sizin kararınız. İşleme konulmayan kararın insanlık için ne anlamı var?” şeklinde konuştu.

”BM’de karar alıyorlar batsın sizin kararınız”

Erdoğan, “Türkiye’nin Afrin’de, el-Bab’da ne yaptığını, milletimiz de dostlarımız da gayet iyi biliyor. Ülkemizin amacının farkındalar. Bölgeyi, asli sahibi olan Suriyeli kardeşlerimizin yaşayabileceği bir yer haline getirmek istediğimizi herkes biliyor. Amerika, Rusya onlarla da konuştuk. Terör örgütlerinin ve arkalarındaki güçlerin derdi, Suriye halkının geleceği olmadığı için bu çaba onların işine gelmiyor. Doğu Guta’daki gelişmeler yenilir yutulur mu, insanlığa sığar mı? Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde karar alıyorlar, batsın sizin kararınız. İşleme konulmayan kararın insanlık için ne anlamı var? Siz insanlığı aldatıyorsunuz, kandırıyorsunuz. Avrupa ülkelerinin sahil güvenlik birimleri sığınmacıların botlarını delip onları denize, ölüme terk ederken, biz hiçbir ön şart aramaksızın her masumun canını kurtarmanın peşindeyiz.” ifadelerini kullandı.

“Hani biz dosttuk, hani biz müttefiktik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında ABD’nin PKK/PYD ile ilişkilerini de eleştirdi: “Hani dosttunuz ya? Hani biz müttefiktik, hani NATO’da beraberdik. Bunların hepsi aynen deve kuşu gibi. AB ile olan köklü ilişkileri sebebiyle Batı bloğunda yer alan NATO üyesi ülkemize yönelik böyle bir hazırlığın yapılmasını biz nasıl DEAŞ ile güvenlik kaygıları ile izah edebiliriz. Buradaki hedef açık bir şekilde Türkiye’dir. Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür. İstedikleri kadar yalan söylesinler, istedikleri diplomasi oyunlarını oynasınlar, biz bu gerçeği görüyoruz. Sahadaki bütün politikamızı buna göre belirliyoruz. Artık kimin ne dediği değil ne yaptığına bakıyoruz. Somut uygulamasını görmediğimiz hiçbir görüşmenin, mutabakatın bizim nezdimizde kıymeti harbiyesi yoktur. 3-5 teröristi bize tercih edenler varsa hiç şüpheleri olmasın ki bu cevabı onların da yüzlerine, yüreklerine çok yakında çarparız. Onların tankları, topları, uzaylara giden şusu busu olabilir. Olsun be! Bizim Allah’ımız var. Biz böyle yürüyeceğiz.” (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz