Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

HALK BULUŞMALARININ BU HAFTAKİ DURAĞI SÜTLÜCE MAHALLESİ OLDU
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 4 Eylül 2018 - 16:24:34
HALK BULUŞMALARININ BU HAFTAKİ DURAĞI SÜTLÜCE MAHALLESİ OLDU

Sütlüce Mahallesi sakinleri ile buluşan Belediye Başkanı Feyat Asya, hizmetler hakkında kendilerini bilgilendirerek fikir ve önerilerini aldı.

Belediye Başkanı Feyat Asya ‘Halk Buluşmaları’ toplantıları ile vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Her hafta farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşan Asya, bu hafta Sütlüce Mahallesi sakinlerine yönelik toplantı yaptı. Mahalle sakinlerine görev süresi içinde yapılan hizmetleri anlatan Asya, talep ve önerilerini dinledi.

Konuşmasına Sütlüce Mahallesi’ne yapılan çalışmalara değinerek başlayan Asya, “Malumunuz Sütlüce köy statüsündeydi. Geçen yıldan itibaren belediye sınırlarına dahil edilerek mahalle yapılan Sütlüce’de kapsamlı bir çalışma başlattık. İhtiyaç duyulan belediye hizmetlerinin mahalleliye kavuşturmak için ciddi bir çalışma içerisinde girdik. Bugün itibari ile Sütlüce’nin içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamını yenilemiş bulunmaktayız. Söz konusu çalışmaların bu yıl tamamlanması ile üst yapı çalışmasını başlattık. Mahalle içerisindeki tüm yolları sathi asfalt kaplama yaptık. Çalışmalarımız halen devam ediyor. Bununla beraber inşallah güzel projeleri burada uygulayarak vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttıracağız” dedi.

Genel olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Asya, “Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar neticesinde tesis konusunda yaşanan sıkıntıları asgariye indirdik. İhtiyaç duyulan birçok tesisi hizmete açtık. Hatta Canlı Hayvan Pazarı, Yaş Sebze Meyve Hali ve Soğuk Hava Deposu, Şehirlerarası Terminal gibi büyük projelerimiz Sütlüce Mahallesi sınırları içerisindedir. Aynı şekilde alt yapı ve üst yapı alanında yürüttüğümüz çalışmalarla adeta bir hizmet seferberliği başlattık. Her mahallenin ihtiyaçlarına göre planlamalar yaparak projeler hazırladık. Bugün bütün mahallelerimizde belediye hizmetleri uygulanmakta. Hizmet konusunda mahalle ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede olmanın gayreti içindeyiz. 4,5 yıl içindeki görev süremizde yaptıklarımız bu söylemlerimizin kanıtıdır. İnşallah bundan sonra da aynı minvalde çalışmalarımızı başarılı bir şekilde sonuçlandıracağız” ifadelerini kullandı.

Muş’un içme suyu sorunu köklü bir çözüme kavuşturacaklarının altını çizen Asya, “Şehir merkezinde yaşanan su sıkıntısını ortadan kaldırıyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Alparslan 2 barajından il geneline içme suyu temini sağlanacak. Mercimekkale mevkiinde kurulacak arıtma tesisi ile şehre cazibeli su gelecek. Gerekli çalışmalar yapıldı. İnşallah bu projede önümüzdeki yıl tamamlanmış olacak” diye konuştu.

Konuşmasının devamında son yıllarda yapılan hizmetleri kısaca özetleyen Asya, daha sonra mahalle sakinlerinin sorularını yanıtladı. Sütlüce Mahallesi Halk Buluşması toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz