Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Hayırda Buluşanlar faaliyetlerine kaldığı yerden devam ediyor
Hayırda Buluşanlar faaliyetlerine kaldığı yerden devam ediyor

Muş Alparslan Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayırda Buluşanlar öğrenci topluluğu İlci Kız İmam Hatip Lisesine kitap yardımında bulundu.

Muş Alparslan Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayırda Buluşanlar öğrenci topluluğu yeni eğitim öğretim yılında da faaliyetlerine devam ediyor.

İlci Kız İmam Hatip Lisesine kitap yardımında bulunan topluluk üyeleri hediyelerin en değerlisi ve anlamlısının kitap olduğunu vurguladılar.

Topluluk üyeleri Muş İlci Kız İmam Hatip Lisesi kütüphanesine; tefsir, ansiklopedi, dünya klasikleri setleri ile fikir, okula yardımcı kitaplardan oluşan kitapları hediye ettiler.

‘Biriktirdiğin değil paylaştığın senindir´ diyen üyeler faaliyetlerine devam edeceklerin ifade ettiler. Muş Alparslan Üniversitesinde danışmanlığını Hatip Erdoğmuş´un yaptığı Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu üniversite bünyesinde de çeşitli etkinliklere imza atıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren topluluk başkanı Nurhan Egin, “Yüce Rabbimiz ayeti kerimede “Oku yaradan Rabbinin adıyla” diye buyuruyor. Bizler de topluluk gönüllülerimizle, ayeti kerimenin de gereği olarak Muş İlci Kız İmam Hatip Lisesi kütüphanesine tefsir, ansiklopedi, dünya Klasikleri Setleri; sınava hazırlık kitapları, Kur´anı Kerim mealleri ve fikir kitaplarından oluşan kitapları hediye ettik. Amacımız gençlerimizin hem okul başarılarına hem de zihin dünyalarının zenginleşmesine katkıda bulunarak onları okumaya, araştırmaya ve soru sormaya yönlendirmektir. Ayrıca bizleri samimi bir şekilde karşılayan, öğrencileri için çabalayan değerli okul müdürümüz Hülya Kayacan hocamıza da çok teşekkür ederiz. Bundan sonra da okullarımıza yönelik yardımlarımız devam edecektir. Önümüzdeki günlerde dört ilkokulumuza, yaklaşık bin iki yüz öğrencimize kalem, silgi, kalemtıraş; defter ve kitap hediye edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yardımlaşmanın önemine değinen Egin, “Genellikle ifade edildiği gibi İslâmiyet bir yardımlaşma dinidir. İslamiyetken önce de sonra da hiç bir din ve fikir sistemi onun kadar bu konuya eğilmemiş yardım anlayışını ve bu anlayışın uygulanışını bu kadar geniş boyutlara ulaştıramamıştır. Bizde bu çerçevede yardımlarımızı devam ettireceğiz. Kur´an-ı Kerim´den öğrendiğimiz bu gerçeği, hayatımızın her anında görüyoruz. Geçmişte olduğu gibi, şimdi de hayatı paylaşan insanlar, aynı düzeyde değillerdir, örneğin zayıfı, güçlüsü, fakiri, zengini, erkeği, kadını gibi. Böyle insan toplulukları beraber doğup, beraber ölürler. Bu beraberlik “hayat”ın kaynağını oluşturuyor. Ancak bu farklı insanlar, yaşadıkları süre içinde birbirlerine ihtiyaç duyarlar. Zenginler bile fakirlere ihtiyaç duyar. Hiç bir zengin benim kimseye ihtiyacım yoktur diyemez. O insan servetini çalıştırdığı insanların gücü ile kazanır. Zira kimi çalıştırıyorsa ona muhtaç demektir. İnsanların birbirlerine muhtaç olmaları, aralarındaki yardımlaşmaları zorunluluğunu ortaya çıkarır. Yardımlaşma toplum halinde yaşamanın sonucudur” şeklinde konuştu.

“İnsan İçin En Kolay ve En Etkili Öğrenme Yolu Kitap Okumaktır”

Topluluk gönüllülerinden Esma Yalçın ise, kitap okumanın insanoğlunun kişisel gelişimini elde eden mühim etkenlerden birisi olduğuna değinerek, “Kitap okumak insanoğlunun kişisel gelişimini elde eden mühim etkenlerden biridir. İnsanın fikir yapısını, hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır, insana informasyon ve birikim kazandırır. Okumak, kişiyi öğrenmeye götürmüş olan en başlı informasyon deposudur. İnsan için en kolay ve en etkili öğrenme yolu kitap okumaktır. Gelişmiş ülke toplumları, haiz oldukları bilgilerin % 55´ ini kitap okuma kanalıyla kazanmıştır. Gelişmemiş ülkelerin çoğunun karşılaştıkları sorunların temelinde ise eğitimsizlik ve kitap okumamak yatar. Gelişmemiş ülkelerde yaşam devam eden kişiler, kitap okuyarak geçirebilecekleri zamanı çoğu zaman kendilerine yarar sağlamayan işlerle harcamaktadırlar” dedi.

“Okuyan Fertlerin Günlük Sohbetleri Bile Farklıdır”

Kitapla yetişen nesillerin başarı dolu ve iyi bir geleceğe doğru koşan insanoğlu olacağını aktaran Yalçın, son olarak şöyle konuştu: “Kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi bir geleceğe doğru koşan insanoğlu olacaktır. Kendisini yetiştirmiş, okuyan fertlerin günlük sohbetleri bile farklıdır. Kitap okumanın imtihan hazırlığına da katkısı vardır. Kitap okuyan ve okuduklarını oldukça iyi değerlendirebilen öğrenciler öteki öğrencilere göre oldukça daha başarıya ulaşmış olmaktadırlar”

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz