Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 1 Haziran 2018 - 17:45:11
Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı

Muş Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya, başkanlığında gerçekleştirildi.

AK Parti ve DBP meclis üyelerinin katılımı ile meclis salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Feyat Asya, Mayıs ayı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Haziran ayı meclis toplantısının hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Asya, “Geçtiğimiz ay itibari ile mevcut çalışmalarımızı ve projelerimizi başlatmak üzere yoğun bir tempo içerisinde girdik. Bu sürede etkili olan yağışlar çalışmalarımızı ister istemez sekteye uğrattı. Ancak olumsuz hava koşullarına rağmen birçok alandaki projelerimiz ilerliyor. Özellikle şehrin en işlek caddesinde başlattığımız Atatürk Bulvarı ve İstasyon Caddesi Çevre Düzenleme projesinde iyi bir mesafe kat edildi. Belediye meydanındaki yer altı şebekelerinin düzensizliği ve zeminin kötü olması çalışmalarımızı biraz geciktirsede sorunun üstesinden gelmeyi başardık. Birkaç gün içerisinde üst geçit mevkiine kadar yol ve kaldırım döşemelerini tamamlamayı planlıyoruz. Hemen akabinde yine etap etap projemizi devam ettireceğiz” dedi.

Diğer mahallelerdeki çalışmaların da aralıksız devam ettiğini anımsatan Asya, “Yeni ve Zafer Mahallelerinde yapımına başladığımız Bilgi Evlerinin kaba inşaatı bitme aşamasına getirildi. Kısa bir sürede tesisin tamamını inşa ederek çevre düzenlemesini yapacağız. Bu yılın sonuna kadar açılışlarını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Aynı şekilde fidanlık mevkiindeki Göletli Park projemiz devam ediyor. Kale Mahallesi’nde yapımına başladığımı Muş Kültür Evi inşaatında önemli bir mesafe kat edildi. Bununla beraber parkın çevresini Kale görünümlü ihata duvarı ile kapatıyoruz. Tarihi yapılarımızı korumak için başlattığımız Yıldızlı Han restorasyon projemizi son hız devam ediyor. Han’ın yanında bulunan İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait binayı yaptığımı protokol çerçevesinde yıkmaya başladık. Kısa sürede Yıldızlı Han’ın görseline yakışır bir şekilde burada tek katlı bir bina yaparak İl Emniyet Müdürlüğü’müze teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

Asya’nın konuşmasının ardından meclise katılan vatandaşların talep ve önerileri dinlendi. Toplantı, meclise havale edilen evrakların görüşülmesi ile devam etti. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz