Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

HBT köy okulu öğrencilerini sevindirdi
HBT köy okulu öğrencilerini sevindirdi

Muş Alparslan Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, köy okullarına yönelik yardımlarına devam ediyor.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, köy okullarına yönelik yardımlarına devam ediyor.

Topluluk üyeleri, Yarpuzlu Köyü ilkokulu, ortaokulu ve anasınıfına, Soğucak Köyü ilk ve ortaokuluna, Sungu Mehemet Akif Ersoy ilkokuluna ve Sungu ortaokullarına çeşitli yardımlarda bulundular.

Köy okuluna yapılan yardımlar sırasında topluluk üye ve gönüllülerinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu ve topluluğun akademik danışmanı Hatip Erdoğmuş da hazır bulundu.

Öğrencilere yardım olarak: kitap, defter, kalem, silgi, kalemtıraş ve anasınıfı öğrencilerine çeşitli oyuncaklar dağıtan topluluk üyeleri, ‘Biriktirdiğin Değil, Paylaştığın Senindir’ sloganıyla yardım faaliyetlerinde bulunuyorlar.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Topluluk Danışmanı Hatip Erdoğmuş, “Geçen yıl LYS çıkışında gönüllülerimiz bin 300 kırtasiye seti topladı. Yaz tatiline denk geldiği için dağıtımlarını yapamamıştık. Bu yıl dönem başında dağıtımlarını yapmak üzere hazırlandık. Bunlara defter ve kitaplar ekledik, anasınıfı için de oyuncaklar temin ettik. Dönem başında öğrencilerimizin de ihtiyacı görülsün diye dağıtıma çıktık. Bugün bin 100 öğrencimizde az da olsa bir tebessüme vesile olduğumuz için çok mutluyuz. Öğrencilerimizin mutluluklarını gördükten sonra gönüllülerimiz bu işlere daha fazla yoğunlaşmaya çalışıyorlar. Sağ olsunlar hayırseverlerimiz de bu konularda duyarlı olunca bize de bunları ulaştırmak kalıyor. Bunların ulaştırılmasında Üniversitemizin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleri bizleri ziyadesiyle mutlu etmekle birlikte aynı zamanda teşvik de ediyor” ifadelerini kullandı.

Topluluk başkanı Nurhan Egin ise, “Biz topluluk olarak ‘Biriktirdiğin Değil, Paylaştığın Senindir’ sloganıyla yardım faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu günde yaklaşık bin öğrenci kardeşimizi mutlu ettik. Tabi onların mutlu olduğunu görünce bizde mutlu oluyoruz. Biz biliyoruz ki bu çocuklar okusalar kötü yollara düşmezler ve vatanlarına hayırlı birer evlat olurlar. Bizde küçükte olsa elimizden geldiği kadarıyla eğitime destek vermeye çalışıyoruz. Eğitim çok önemlidir. Bu gün yaptığımız yardımlar az olabilir, belki öğrencilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz ama eğer herkes kendi imkanlarına oranla köy okullarında okuyan öğrencilere destek çıkarsa bütün eksiklikleri tamamlanır. Biz topluluk olarak elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz