Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

HBT, yardım faaliyetlerine devam ediyor
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 26 Şubat 2018 - 10:42:46
HBT, yardım faaliyetlerine devam ediyor

Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu muhtaç ailelere yönelik yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüleri, Muş merkezdeki Muratpaşa Mahallesi, Zafer Mahallesi, Sunay Mahallesi ile Kumluca köyündeki ihtiyaç sahibi ailelere giysi ve gıda yardımında bulundu.

Topluluğun akademik danışmanı Öğretim Elemanı Hatip Erdoğmuş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz aylarda köy okullarında okuyan çocuklarımız için büyük bir yardım çalışmasında bulunduk. Üç ay içinde ihtiyaç sahibi yaklaşık 260 çocuğumuza bot ve mont yardımında bulunduk. Yüzlerce çocuğumuza kırtasiye ve kitap desteğinde bulunduk. 300’den fazla çocuğumuza İzmir ve İstanbul gibi yerlerde hanımların ördüğü atkı, bere ve eldivenlerden oluşan hediye paketlerini dağıttık. Muş sınırlarının dışına çıkarak farklı illerimizdeki köy okullarına yardımların ulaştırılmasına vesile oluyoruz. Yaptığımız çalışmaları takip eden insanların güvenlerini kazanmamız oldukça önemli. Şu ana kadar Muş’ta 28 köy okuluna yardım elini uzatmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Topluluk olarak yaklaşık 2 yıldır yaptıkları hayırlı faaliyetlerin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Topluluk Başkanı Nurhan Egin ise, “Topluluk olarak yaklaşık iki yıldır tespit ettiğimiz ailelerimize belirli periyotlarla imkanlarımız doğrultusunda yardımlarda bulunuyoruz. Yaptığımız çalışmalardan haberdar olan birçok insan var, bunlardan bazen bize ihtiyaç sahibi ailelerin olduğu bilgisi geliyor. Bu bilgiler doğrultusunda gönüllülerimizle belirtilen adrese giderek ailenin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığını tespit ediyoruz. Daha sonra ailelerin ihtiyaçları doğrultusunda yardım paketleri hazırlanarak gönüllülerimiz tarafından kendilerine ulaştırılmakta. Gönüllülerimiz sadece yardımı ulaştırmakla değil aynı zamanda aileyle de tanışma imkanı buluyor. Öğrencilerimiz, ailenin kendisiyle, özellikle çocuklarıyla, yakından ilgilenme imkanını bularak onlarla samimi diyaloglar kurarak iyiliğin, paylaşmanın ve yardımlaşmanın verdiği mutluluğu birlikte yaşıyorlar. Bu tür faaliyetlerimizi inşallah belirli periyotlarla sürdürmeye devam edeceğiz. Bu yardımlarından dolayı hayırseverlerimize ve hayırların ulaşmasını sağlayan gönüllülerimize teşekkür ederiz. Dışardan da bizlere ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yardımlar gönderilmekte. En son geçen hafta Tokat’taki bir İmam Hatip Lisesinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 10 koli elbise gönderildi. Hep söylüyoruz ‘Biriktirdiğimiz değil paylaştığımız bizimdir.’ Evet bize kalan sadece verdiklerimizdir” dedi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz