Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

HBT’den çocuklara karne hediyesi
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 22 Ocak 2018 - 11:46:37
HBT’den çocuklara karne hediyesi

MŞÜ Hayırda Buluşanlar Topluluğu Korkut Tan Köyünde okuyan ilkokul öğrencilerine karne hediyesi dağıttı.

MŞÜ Hayırda Buluşanlar Topluluğu Korkut Tan Köyünde okuyan ilkokul öğrencilerine karne hediyesi dağıttı. İhtiyaç sahibi çocuklara Çocuklar Üşümesin kampanyası kapsamında 30 çift bot dağıtan topluluk gönüllüleri; ilkokulda okuyan yaklaşık 85 öğrenciye atkı-bere, 23 anasınıfı öğrencisine de çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Tatil öncesi dağıtılan hediyeler öğrencileri mutlu ederken topluluk gönüllüleri de buna vesile oldukları için çok mutlu olduklarını belirttiler.  Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş, “İyi kalpli eller tarafından atkı ve berelerin gönderildi. Bunların hepsi el örmesi göz nuru atkı ve bereler. Türkiye’nin farklı illerinden örülüp gönderilen bu atkı ve bereler çocuklarımızın sıcak bir tatil geçirmelerine vesile olacak. Bugüne kadar 24 köy okuluna gittik. Bu yıl kış mevsimi başlarken özellikle Çocuklar Üşümesin diye bir kampanya başlattık. Kampanyamıza yoğun bir ilgi gösterildi. Beklediğimizden fazla destek aldık, bunun sayesinde birçok çocuğumuza bot ve mont aldık, hala kampanyamıza destekler verilmekte” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu ise yaptığı değerlendirmede, “Bugün Korkut ilçesine bağlı Tan köyüne geldik. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğretmenlerinden ve öğrencilerinden Hayırda Buluşanlar Topluluğu üyelerimizin yardımlarını dağıtacağız. Hayırda Buluşanlar Topluluğu bugüne kadar 25 köyde kırtasiye ve giyim yardımları dağıttılar. Bugün de Tan köyünde Çocuklar Üşümesin kampanyası kapsamında temin ettikleri 30 çift bot ile İyi Kalpli Ellerin gönderdiği, hanımefendilerimizin çocuklarımız için ördüğü el emeği göz nuru atkı ve bereleri dağıttık. Çocuklarımızın gözlerindeki mutluluğa şahit olduk. Başta üniversitemizin hocalarına ve değerli öğrencilerine bu değerli hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum, ayrıca hayırsever vatandaşlarımızın bu davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Muş Alparslan Üniversitesi mezunu olan okul müdürü Recep Eroğlu da şöyle konuştu: “Mezunu olduğum Muş Alparslan Üniversitesinden kardeşlerimizin okulumuza yardım etmelerinden çok mutlu oldum, Alparslan Üniversitesi mezunu olduğum için bununla bir daha gurur duydum, çok anlamlı bir yardım dağıtımı oldu. Topluluk gönüllülerine çok teşekkür ederiz.”

Öğrencilere karne hediyelerini dağıtan topluluk üyeleri, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra köy okulundan ayrıldı. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz