Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

‘Her Mezarlığa Bir Ağaç’ projesi
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 13 Nisan 2018 - 19:47:03
‘Her Mezarlığa Bir Ağaç’ projesi

Muş Belediyesi tarafından Şehir Mezarlığında ‘Her Mezarlığa Bir Ağaç projesi’ kapsamında ağaç dikimi yapıldı.

Muş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Şehir Mezarlığında ‘Her Mezarlığa Bir Ağaç projesi’ kapsamında ağaç dikimi yapıldı.

Ağaç dikme programına Muş Valisi Aziz Yıldırım ve Belediye Başkanı Feyat Asya katıldı.

Cuma Namazını Son Durak Camisinde kılan Vali Yıldırım ve Belediye Başkanı Asya, namaz sonrası vatandaşlarla birlikte mezarlık alanında ağaç dikti. ‘Her Mezarlığa Bir Ağaç’ sloganıyla dağıtılan çam ağaçları, vatandaşlar ve ekipler tarafından her bir mezarlığa dikildi.

Projeye ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, ağaç dikiminin İslam dinindeki önemine dikkat çekerek, “Bugün vatandaşlarımız ile birlikte ilimizin en büyük mezarlıklarından biri olan Şehir Mezarlığında ağaç dikimini başlattık. ‘Her Mezarlığa Bir Ağaç’ sloganıyla mezarlıkların kenarına çam ağacı dikiyoruz. Bu ağaçlardan vatandaşlarımıza da dağıtıyoruz. İsteyen vatandaşlarımız yakınlarının mezarlıklarına dikmek üzere çam ağaçlarından alabilir. Şehir Mezarlığında başlattığımız bu çalışmayı diğer mezarlık alanlarında da uygulayacağız. Ağaç dikim programımıza katılımlarından dolayı herkese şükranlarımı sunarım.” dedi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz