Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

HÜDA PAR Gençlik kollarından gazetecilere ziyaret
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 10 Ocak 2018 - 14:40:54
HÜDA PAR Gençlik kollarından gazetecilere ziyaret

HÜDA PAR Muş İl gençlik kollarından oluşan bir heyet 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel ve ulusal basın mensuplarını ziyaret etti.

HÜDA PAR Muş İl gençlik kolları başkanı Fırat Arzık beraberindeki gençlik kolları üyeleriyle beraber ilimizde görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarını ziyaret etti.

Gazetelerin toplumun sesi olması gerektiğini söyleyen Başkan Arzık, ziyarette 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak sözlerine başladı.
Başkan Arzık, “Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin doğrusunu insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyonu içermektedir. İletişim çağının hayatımızın her noktasına sirayet ettiği günümüzde bu anlayışla görev icra eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en samimi duygularla kutluyorum” dedi.

Gazetecilerin kamusal bir görevi yerine getirdiğini belirten Başkan Arzık, “Tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmektedirler. Bunları yaparken basın mensuplarının; basın meslek ilkelerini gözetmesi, kişilik haklarına saygı göstermesi son derece önemli olduğunu unutmamaları gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan siz değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü bir kez daha kutluyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Arzık, son olarak söyle konuştu: “Toplumun yaşadığı sorunlara çözüm için haberlerin yapılması siz değerli gazetecilerin bu konular üzerinde yoğunlaşması ehemmiyet arz etmektedir. Özellikle ilimizde uyuşturucu ve sigara bağımlılığına karşı haberlerinizle mücadele ederek sosyal bir sorumluluk oluşturma adına sizlerin de desteklerini bekliyoruz. Biz basının önemini biliyor ve ilkeli, ahlâkî bir gazeteciliğin bir çok soruna çözüm getireceğini düşünüyoruz.” (MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz