Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

HÜDA PAR Genel Başkanı Yavuz: Adaletin istisnası olmaz!
  • Ana Sayfa » Genel
  • 22 Eylül 2018 - 17:00:21
HÜDA PAR Genel Başkanı Yavuz: Adaletin istisnası olmaz!

Enis Berberoğlu’nun serbest bırakılmasına ilişkin değerlendirmede bulunan HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, “Adaletin istisnası olmaz! Olursa zulüm olur.” dedi.

“Siyasal veya askeri casusluk” suçundan hükümlü bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun serbest bırakılmasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, toplumun yargı kurumuna olan güvenini tesis edecek adımlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 25 yıl hapis cezasına çarptırılan ve mahkemede tutuklanmasına karar verilen Berberoğlu’nun tahliye edilmesine değinen Yavuz, “Milletvekili ya da başka bir imtiyazlıya tanınan hak, başkalarından esirgeniyorsa adalete istisna konuluyor demektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Yavuz, “Toplumun yargı kurumuna olan güvenini tesis edecek adımlara ihtiyaç var. Milletvekili ya da başka bir imtiyazlıya tanınan hak, başkalarından esirgeniyorsa adalete istisna konuluyor demektir. Adaletin istisnası olmaz! Olursa zulüm olur! Zulüm ile abad olunmaz!” dedi.

Hatırlanacağı üzere, MİT TIR’ları görüntülerini Can Dündar’a ilettiği gerekçesiyle yargılanan Enis Berberoğlu hakkındaki 5 yıl 10 ay hapis cezasını onayan Yargıtay, milletvekilliği sona erinceye kadar Berberoğlu’nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar vermişti. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz