Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

“HÜDA PAR Hz Adem’in davasıdır”
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 16 Ekim 2017 - 19:26:17
“HÜDA PAR Hz Adem’in davasıdır”

Partisinin Muş Merkez ilçe 2’inci Olağan Kongresinde konuşan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Vedat Turgut, HÜDA PAR’ın Hz Adem’in davası olduğunu söyledi.

HÜDA PAR Muş Merkez İlçe Kongresi partililerin yoğun katılımıyla partinin il binasında gerçekleştirildi.

Kongreye HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Vedat Turgut, Muş İl Başkanı M. Şirin Çağlayan, ilçe ve belde başkanları ile delegeler katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, daha sonra Divan seçimi yapıldı.

Faaliyet raporları ve mali raporların okunmasından sonra, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Vedat Turgut bir konuşma yaptı.

HÜDA PAR’ın Hz Adem’in davası olduğunu söyleyen Turgut, “Malumunuz HÜDA PAR İslami bir camianın ya da İslam’ı dertlenen insanların bir araya gelip Müslümanların sesi olmak istediği bir dava partisidir. Dolayısıyla HÜDA PAR’ın vizyonu nereden gelmiştir diye sual edilirse; HÜDA PAR’ın vizyonu belki de Hazreti Adem’den başlar, ahir zaman Peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa’ya ve ondan sonra Selefi Salih’in ve istikamet üzerinde olan Müslümanların birleşmesi için ehli kıble çizgisinde olan bütün Müslümanların üzerinde bulunmuş olduğu bir davadır. Dolayısıyla bu dava Hz Adem’in davasıdır. HÜDA PAR’ın programı kendisine Kuran’ı, İslami ve adaleti referans alan bir programdır. Dolayısıyla programını farklı siyasi partiler ve siyasi camialar farklı düşüncedeki insanlar okuduğu zaman HÜDA PAR’ın programı için; ‘Bu bir medeniyet projesidir.’ dediler. Kur’an’dan, İslam’dan ve sünnetten referans aldığımız bu program ve misyon Peygamberlerden almıştır.” dedi.

Suriye ve Irak meselelerine de değinen Turgut, “Suriye’de maalesef emperyalistlerin oyunlarına gelen bir takım Müslümanlar diğer Müslümanların canına ve kanunla girmiştir. Yüz binlerce insanın ölümüne milyonlarca insanın memleketini terk etmesine, belki de kundaktaki mazlum bebelerin ölmesine ve minnacık çocukların Akdeniz’de boğulmaları ne sebep olmuştur. Irak’ta zaten yıllardır 5 milyon insanın ölümüne sebep olan Amerika’nın oyunları ile onların kirli planları ile zaten Irak’taki Müslüman olan halk bitap düşmüştür. Zaten dayanılmaz bir hale gelmişti. Ama gelin görün ki son zamanlarda özellikle Kürdistan Federal Bölgesinde, Kerkük’te Peşmerge ile birlikte oradaki Şii Türkmenler arasında bir çatışma çıkarmak istiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmadan sonra mevcut ilçe başkanı Nesim Yılmaz’ın tek aday olmasıyla gidilen kongrede Yılmaz, tekrardan Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz