Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

İlci, Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nı ziyaret etti
İlci, Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nı ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nı ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nı ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lise mezunu öğrenciler için Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları yoğun ilgi görüyor. Kursları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, öğrencilerle bir araya gelerek kendilerine çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın eğitimleri, Nusret Salman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde verilirken İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan öğretmenler tarafından eğitimler veriliyor.

2017-2018 eğitim öğretim yılında 110 öğrencinin ücretsiz kurslara kayıt yaptığını ve kursların yaklaşık bir aydır devam ettiğini sözlerine ekleyen ve HEM bünyesinde açmış oldukları bu kurslar dolayısıyla, birçok öğrencinin eğitim-öğretim hizmeti aldığını aktaran Müdür İlci, şöyle konuştu: “Milli Eğitim Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğümüz tarafından sürdürülen Destekleme ve Yetiştirme Kursları söz konusu. Bu Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımıza bu yıl özellikle mezun olan öğrencilerimiz var. Mezun olan öğrencilerimizi, biz Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bu okulumuzda kursa almış bulunmaktayız. Kursumuz hafta içi 5 gün devam ediyor. Şuan itibariyle 110 tane öğrencimizin müracaatı var. Bu 110 tane öğrencimizi biz hafta içi kurslarımıza almış bulunuyoruz. Geçen yıl kurslarımıza devam eden 150 öğrencimizden 92 tanesi üniversiteye, istediği bölümlere yerleşti. Aynı şekilde Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında bu yıl burada devam eden öğrencilerimizin istedikleri bölümlere, istedikleri alanlara yerleşeceğini bekliyoruz. Ben bu kursun düzenlenmesinde emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Halk Eğitim Merkezimize, okul yönetimimize, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Buradan bütün öğrencilerimize de başarılar diliyorum. İlimizde hiçbir şekilde özel kursa gitme imkânı olmayan öğrencilerimiz için yapılan bir imkândır. Öğrencilerimizin bu fırsatı değerlendirmelerini istiyorum. Bir kez daha öğrencilerimize başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun.”

Derslere de devam ettikleri için öğrencilere teşekkür eden İlci, ‘Yarın öbür gün mezun olduğu zaman ben ne yapacağım, nereye gideceğim diye düşünen öğrencilerimiz vardı’ diyerek, “Yeni bir eğitim ve öğretim yılımız başladı. Hepinize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu derslere de devam ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Gerçekten de yarın öbür gün mezun olduğu zaman ben ne yapacağım, nereye gideceğim diye düşünen öğrencilerimiz vardı. Bu öğrencilerimiz için Halk Eğitim Merkezimizin açtığı bir kurs var, bu kurs içinde kendilerine teşekkür ediyorum. Buradaki öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Talep ederseniz, isterseniz devlet size her türlü desteği ve imkânı sağlıyor. Sizlere de bu imkânları en iyi şekilde kullanmak kalıyor. Biz istersek elde edemeyeceğimiz şey yok. Yeter ki biz isteyelim ve gayret gösterelim. Burada açılan kurslarımızı en iyi şekilde değerlendirmenizi işitiyorum. Sizlerden istediğimiz derslerinize iyi bir şekilde devam etmeniz, derslerinizi dinlemeniz, öğretmen arkadaşlarımızı dinlemeniz. Burada eksik kaldığınız yerler olursa bunu da internet üzerinden açılan sayfamızdan takip edip canlı derslerden tamamlamanızı öneriyorum. Gerçek manasıyla burada sizlere çok iyi bir imkân verilmiş bunu değerlendirin” ifadelerini kullandı.

Daha sonra sorunlarını ve isteklerini Müdür İlci’ye ileten öğrenciler, kaynak kitap desteğinde bulundular ve verilen hizmetler için teşekkürlerini ilettiler. Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Destekleme ve Yetiştirme Kursları’na katılan öğrencilerden Yunus Emre Yener, kursların kedileri için çok faydalı olduğunu, okul bittikten sonra üniversite sınavlarına nasıl hazırlanacağını düşündüğünü ifade ederek, “Gerçek manasıyla bu kurslar bizim için çok iyi oldu. Bundan önce okul okurken her zaman okul bittikten sonra nasıl hazırlanacağız diye düşünüyorduk, ama açılan bu kurslarla birlikte burada çalışacak ve kendimizi sınava hazırlayacak ortam bulduk. Bulduğumuz bu imkân dolayısıyla biz emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu kurs sayesinde inşallah hepimiz istediğimiz bölümleri kazanırız ve istediğimiz yerlere geliriz. Geçtiğimiz sene burada açılan kurslar sayesinde çoğu kişi üniversiteyi kazanıp gitmiş, inşallah onlardan biride bizler oluruz. Kaynak ve deneme sıkıntımız var inşallah en kısa sürede o da hallolursa sıkıntımız kalmayacak. Devletimizin bize sunduğu bu imkanından büyük ölçüde faydalanıyoruz, yararlanıyoruz. Çünkü burada açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında çok iyi bir şekilde derslerimizi görüyoruz, işliyoruz. Hocalarımızda gayet tecrübeli ve iyi eğitimli kişilerdir. Sınavlarda verim almak isteyen bir kişinin burada çok iyi bir şekilde verim alabilir. Buraya herhangi bir ücrette ödemiyoruz. Burada olmaktan çok memnunum” dedi.

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz