Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

İlk YKS maratonu başladı
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 30 Haziran 2018 - 11:52:11
İlk YKS maratonu başladı

ÖSYM tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen YKS’nin maratonu başladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) maratonu başladı.

ÖSYM’nin takvimine göre, 23-24 Haziran 2018 tarihlerinde yapılması planlanan sınav, Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla bir hafta sonraya ertelenmişti.

Kimi öğrenciler ders çalışmak açısından bir hafta daha kazandıkları için sevinirken, kimileri de bu gecikmeden rahatsızlığını dile getirmişti.

Bugün saat 10.15’te başlayan YKS’nin ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT), 135 dakika (2 saat 15 dakika) sürecek. Öğrenciler, saat 10.00’dan sonra her ne sebeple olursa olsun sınav binalarına alınmadılar.

YÖK Başkanı Saraç, öğrencilere başarı diledi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, YKS’ye girenlere başarı dileklerinde bulundu. Saraç, “Yıllardır emek vererek çalıştığınız bu sınav, biraz da sakinlik, kendine güven ve bedenen sağlıklı olmayı gerektiriyor. Başarılı bir sınav için bu üç noktaya da özen göstermenizi isterim ama bütün bir hayatı göz önüne getirdiğinizde, hayat başarısının sadece gireceğiniz bu sınava bağlı olmadığını da unutmayın. Başarı çok çalışmak kadar olumlu düşünceler, azim ve sabır da ister. Bu süreçte sizlere büyük emek ve destekler veren değerli aileniz eminim bütün bu duyguları benimle paylaşıyor.” dedi.

Adayları, bu sınavın ardından yarın başka iki sınav daha bekliyor. Özellikle lisans bölümlerine tercih yapacak öğrenciler, Alan Yeterlilik Sınavı’na (AYT) saat 10.15’te, Yabancı Dil Testi’ne (YDT) ise saat 15.45’te girecekler. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz