Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

“İnanan insan teröre bulaşmaz”
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 13 Ekim 2017 - 17:11:02
“İnanan insan teröre bulaşmaz”

Yemişen Köyü taziye evini ziyaret eden Bulanık Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, burada yaptığı konuşmasında inanan insanların teröre bulaşamayacağını vurguladı.

Bulanık Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Yemişen Köyü taziye evini ziyaret etti.

Okunan dualardan sonra acılı aileye başsağlığı dileğinde bulunan Uzan, iyi ve kötü gününde vatandaşlara destek olmanın gerekliliğini vurgulayarak kalbe dokunmanın önemli olduğunu belirtti.

Taziye evinde bir konuşma yapan Bulanık Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, inanan insanların teröre bulaşamayacağını vurguladı.

Taziye Kültürü sayesinde insanların bir araya gelip acılarının paylaşmasının önemli olduğunu belirten Uzan, “Bu geleneğin bizi bir araya getirmesinin mutluluğunu yaşıyorum. Bu Kültürü yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.  Allah hayrınızı kabul etsin. Bulanığın en sevdiğim kültürü taziye evi çatısı altında toplanıp acılı ailelerin yaslarına ortak olup destek de bulunmak. Bir insanın mutlu ve acı gününde iyi komşusu olarak yanında var olmalıyız. Bu taziye kültürü bu anlamda çok önemlidir. Devlet olarak bunu destekliyoruz” dedi.

Sağlanan birlik ve beraberliğin bozulmamasını temenni eden Uzan, insanların hayatını kolaylaştırmak adına hizmet ettiklerini ve gençlerin iyi yerlere gelmesi için, dinini bilmesi için çalıştıklarını ifade ederek, “Değerli arkadaşlar Bulanıkta devlet olarak bir takım hizmetlere aracı olmaya çalışıyoruz. İnsanımızın hayatını kolaylaştırmak adına hizmet ediyoruz. Gençlerimizin iyi yerlere gelmesi için, dinini bilmesi için çalışıyoruz. Hepimizin üzerine vazife bizim dini bütün İslam’ı öğrenen ve öğreten bir nesil yetiştirmemiz lazım. Bu nokta da eksiğimiz çok fazla inanıyoruz ki inanan insan teröre bulaşmaz hangi terör olursa olsun.  Ayrıca Birliktelik ruhunu bozmak isteyen kişilere fırsat vermeyelim. Teröre karşı çağrı yaparak bizi zehirleyen zihniyetten uzak duralım, gençlerimizi uzak tutalım” şeklinde konuştu.

Vatanını milletini seven, annesine, babasına ve kendisine faydalı gençlerin yetiştirilmesi gerektiğini ve gençlerin birilerinin maşası olmamaları, geleceklerine yön verip devletin önemli makamlarına gelmelerini temenni ettiklerini sözlerine ekleyen Uzan, “Vatanını milletini seven, annesine babasına kendisine faydalı gençler yetiştirmeliyiz. Birilerinin maşası olmasınlar geleceklerine yön verip devletin önemli makamlarına gelsinler istiyoruz. 15 Temmuzda yaşadıklarımızı hiçbirimiz unutmuyoruz. Amaçlarına ulaşmış olsalardı birilerinin piyonu olup ülke olarak çok zor günler yaşayacaktık. Vatanseverlik ruhumuz devletimizi ayakta tutuyor. Bizi Türk, Kürt çatışmasına sevk ederek, ayrıştırarak terör örgütleri bu durumdan faydalanıyorlar. Kardeşliğimiz, birliğimiz hiçbir zaman bozulmayacak. Devlet adına elimizden gelen hizmet ile daima yanınızdayız. Olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Uzan, başsağlığı temennisini tekrarlayarak taziye evinden ayrıldı.

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz