HDP Muş Belediye Başkan Adayı: Sırrı Sakık

HDP Muş Belediye Başkan Adayı: Sırrı Sakık

Yargıtay’dan HÜDA PAR yöneticilerine yönelik skandal karar

Yargıtay’dan HÜDA PAR yöneticilerine yönelik skandal karar

“Öğretmenlik ebedi cehennemden can kurtarma mesleğidir”

“Öğretmenlik ebedi cehennemden can kurtarma mesleğidir”

“İslami ahlakı bozan diziler izliyorsanız bilin ki Alileri yetiştiremezsiniz”

“İslami ahlakı bozan diziler izliyorsanız bilin ki Alileri yetiştiremezsiniz”

HÜDA PAR’dan iç gündeme ilişkin önemli değerlendirme

HÜDA PAR’dan iç gündeme ilişkin önemli değerlendirme

“Eğitim ömür boyu süren bir iştir”
“Eğitim ömür boyu süren bir iştir”

Muş Alparslan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MŞÜ-SEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fırat Kurt, SEM bünyesinde açılacak kurslarla ilgili açıklamalarda bulunurken, aynı zamanda sürekli eğitimin veya yaşam boyu öğrenmenin neden günümüz dünyasının vazgeçilmez bir parçası olduğu hakkında bilgi verdi.

ALES, DGS, YDS, Kick Boks, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı (STEM), öğrenciler için (STEM), Arapça, Farsça, Kürtçe ve Rusça kurslarının ön kayıt ve başvurularının başladığını söyleyen Yrd. Doç. Dr. Kurt, başvuruların Alparslan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi sitesi olan sem.alparslan.edu.tr adresinden yapılacağını bildirdi. Bununla birlikte Kurt, yönetim, insan kaynakları, bilişim, satış ve pazarlama, muhasebe ve finans, kişisel gelişim, danışmanlık, dil, bilgi ve inovasyon ana başlıkları altında özellikle ilin ve daha sonra da bölgenin ihtiyaç duyduğu her türlü kurs ve sertifika programının şu anda MŞÜ-SEM’de verilebildiğini belirtti.

SEM Müdürü Kurt, “Muş Alparslan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi eğitim faaliyetleri ile ekonomik, toplumsal, sanatsal ve bilimsel alanda değişme ve yenileşmeyi yakalayabilmek ve bunu koruyabilmek için nitelikli iş gücü ve mesleki eğitim konusunda kişilerin ve kurumların buluştuğu bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır.” dedi.

Kurt şunların da altını çizmek gerektiğini belirterek sözlerine devam etti: “Her geçen gün daha rekabetçi, ilgi gerektiren ve temposu yükselen küresel bir dünyaya tanık oluyoruz. Bu dünyada ticaret, yatırım ve iletişimin gelişmesiyle aslında fiziksel olarak büyük, popülasyon olarak fazla sayıda insandan oluşan bir dünyadan bahsediyor olsak da gerçekte birbirine entegre bir dünya söz konusu olduğu için küçük bir dünyadan bahsediyoruz. Biz buna kısaca “küreselleşen dünya” diyoruz. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişimi küreselleşen dünyada her türlü hizmetin dijital olarak yapılabildiği bir “uluslararasılaştırma hareketine” sahne olmaktadır. Bu nedenle hem iç piyasada hem de uluslararası düzeyde rekabetçilik yükselmektedir. Kısalan ürün yaşam döngüleri, üretim, dağıtım ve arz zincirinin küresel düzeyde daha fazla entegre olması yaşadığımız yeni dünya düzeninin bir gerçeği… Küreselleşen dünya gelişmiş ülkeler için fırsatlar doğururken bizim gibi gelişmekte olan ülkeler için ciddi sıkıntılar içeriyor; çünkü hızlı gelişen teknoloji ve üretim bölgelerinin  üretim kaynaklarıyla yer değiştirmesi, makro planda üzerimizde büyük bir uyum baskısı oluşturmakta ve ne yazık ki  bu süreç bizlerin hızlı gelişen dünya pazarından uzaklaşmamıza neden olmaktadır. Bu zorlu eşikten atlayabilmenin yolları ise temelde “yatırım ve uyum gösterme” süreçlerinin güçlü ve hızlı olması ile doğru orantılı… Bir başka ifade ile insan sermayesine (human capital) yatırım, bilgi teknolojileri ve fiziksel alt yapıya yatırım, sermaye ve emek pazarlarının verimliliğinin arttırılması, ekonomik ve kurumsal yönetim sistemlerinin geliştirilmesi ve değişen dünyada ortaya çıkan yeni sorunlarla başa çıkabilecek yönetsel yeteneğe sahip bireyler yetiştirilmesi, aslında bizleri geleceğin dünyasına hazırlayacak hayati adımlar… İşbu sebeple genelde MŞÜ ve özelde SEM olarak bizler ilim, fen, sanaat, zenaat kavramlarının ihata ettiği alanlardan uzun bir dönemdir mahrum kalmış yöre insanına ihtiyaç duyduğu hizmetleri sunmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda MŞÜ-SEM, modern dünyanın bir zorunluluğu olan teknik ve yüksek öğrenim sürecinin, yaşam boyu öğrenme sistemine entegre edilmesini mümkün kılmak için 200’e yakın kurs ve sertifika programıyla öğrencilerimize ve kıymetli Muş halkına hizmet etmeyi amaçlıyor.”

 

tugra-reklam
KÖŞE YAZARLARI
Üzgünüm, anket şu an aktif değil!
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz