HDP Muş Belediye Başkan Adayı: Sırrı Sakık

HDP Muş Belediye Başkan Adayı: Sırrı Sakık

Yargıtay’dan HÜDA PAR yöneticilerine yönelik skandal karar

Yargıtay’dan HÜDA PAR yöneticilerine yönelik skandal karar

“Öğretmenlik ebedi cehennemden can kurtarma mesleğidir”

“Öğretmenlik ebedi cehennemden can kurtarma mesleğidir”

“İslami ahlakı bozan diziler izliyorsanız bilin ki Alileri yetiştiremezsiniz”

“İslami ahlakı bozan diziler izliyorsanız bilin ki Alileri yetiştiremezsiniz”

HÜDA PAR’dan iç gündeme ilişkin önemli değerlendirme

HÜDA PAR’dan iç gündeme ilişkin önemli değerlendirme

“Uyuşturucu ile mücadelede reçetemiz İslam’dır”
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 26 Şubat 2018 - 11:13:23
“Uyuşturucu ile mücadelede reçetemiz İslam’dır”

HÜDA PAR Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadelede farkındalık oluşturmak için düzenlenen basın açıklamasında, uyuşturucu illetiyle mücadelede reçetenin İslam olduğu vurgulandı.

HÜDA PAR Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, uyuşturucu ile mücadelede ciddi adımların atılması ve farkındalık oluşturmak için bir basın açıklaması düzenledi.

HÜDA PAR Muş İl teşkilat binasında düzenlenen basın açıklamasında, uyuşturucu ile mücadele noktasında seferberlik yapılması gerektiği belirtilerek uyuşturucu illetiyle mücadelede reçetenin İslam olduğu vurgulandı.

Basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Muş İl Gençlik Kolları Başkanı Fırat Arzık, uyuşturucu kullanımını bitirmeye yönelik adınlar atıldığını söyleyerek, “Uyuşturucu illeti her geçen gün toplumumuzu ve geleceğimizi tehdit altına almaktadır. Uyuşturucu kullanım yaşı ilkokul çağına kadar düşmüş, okullar parsellenerek uyuşturucu çeteleri tarafından bölüştürülmüştür. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışma yapan hükümet başta olmak üzere kurum ve kuruluşlar istatistikleri bir kenara bırakarak uyuşturucunun kökünü kurutmak için bir seferberlik başlatmaları gerekmektedir. Ülkemizde paylaşılan istatistiklere göre en az bir kez uyuşturucu kullananların sayısı bir milyon 300 ve uyuşturucudan dolayı tutuklananların sayısı ise 50 bin kişi olarak belirtilmektedir. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılacak çalışmalar, bu sayıyı düşürmekten ziyade uyuşturucu kullanımını tamamen bitirmeye yönelik olmalıdır. Öte yandan bu illete bulaşanlara yönelik yapılacak olan çalışmaların yanında, henüz uyuşturucu illeti ile tanışmamış, geleceğimiz olan gençlerimize yönelikte de çalışmalar yapılmalıdır.” dedi.

Ailelerin sevgi ve şefkati çocuklarından eksik etmemeleri gerektiğini sözlerine ekleyen Arzık, “Uyuşturucu illetine bulaşan gençlerimize yönelik yapılan çalışmalarda, bu illete bulaşanların ana sebepleri arasında ailelerin kendileriyle yeterince ilgilenmemesi, ebeveynlerinden göremedikleri ilgiyi, şefkati dışarıda aramalarıdır. Bunun yanında bölgemizdeki işsizlikten dolayı boşta kalan gençlerin yaşadıkları sıkıntılar sonucu uyuşturucu illetine bulaştıklarını görüyoruz. Uyuşturucu illeti ile mücadele kapsamında yapılacak çalışmalarda ve gençliğimizin bu illette bulaşmaması için asli görev ailelere düşmektedir. Aileler sevgi ve şefkati çocuklarından mahrum etmemelidirler. Aile hayatından kopuk yaşayan gençlerin her türlü illete bulaşacaklarının bilinmesi gerekmektedir. Aileler çocuklarını İslam ahlakı üzerine yetiştirmelidirler. İslam’ın maneviyatından kopuk yaşayan gençler çareyi farklı yerlerde aramakta ve sonuçta uyuşturucu illetine bulaşmaktadırlar. Uyuşturucu ile mücadelede reçetemiz İslam’dır. Öte ayandan bu illetin önüne geçilebilmesi için halkın da topyekûn olarak buna karşı bir seferberlik ilan etmesi gerekmektedir. Herkesi bu konuda seferber olmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bölgede yaşanan işsizlikten dolayı gençlerin psikolojik bunalım yaşadığına ve bu durumun onları uyuşturucu madde kullanımına ittiğine değinen Arzık, “Her fırsatta, ‘Dindar nesil yetiştireceğiz’ diyen hükümet yetkililerinin de bir an önce üzerlerine düşen görevleri yapmaları gerekmektedir. İşsizlikten dolayı genlerimizde oluşan psikolojik bunalımın önüne geçilmesi için bölgemizde istihdam alanları oluşturulmalı, gençlerimiz bu psikolojiden kurtarılıp istihdama kazandırılmalıdır. Çalışan, evine ekmek götüren bir gençlik huzurlu olacaktır. Huzurlu olan gençlerinde uyuşturucu illetine bulaşmaları neredeyse imkânsızdır. Yine halkın yarısından fazlasının fakir olduğu ve beşte birinin açlık sınırının altında olduğu bir ülkede, uyuşturucu ile ilgili yapılan operasyonlarda genellikle ‘bu kadar TL’lik uyuşturucu yakalandı’ denmesi bu işi cazip bir hale getiriyor. Bu tür söylemlerden uzak durulmalı aksine ‘Uyuşturucu yine can aldı’ şeklinde söylemler kullanılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Arzık, son olarak şöyle konuştu: “Son olarak, uyuşturucu illetine bulaşmış genç kardeşlerimize kendi çevrelerini değiştirmelerini tavsiye ediyoruz. İslami bir çevreye bürünmeleri için İslam ile hemhal olmuş genç kardeşlerimizle bir arada hareket ederek, bu illetten kurtulabilirler. Onlarla beraber kendi yaşamlarını da İslami bir yaşam modeline sokmaları gerekiyor. Kur’an-i iklimden geçmeleri gerekiyor. Kur’an-ı Kerim’i okumayı biliyorlarsa okumalı, O’nun maneviyatını yaşamalıdırlar. Bizim tüm dertlerimizin reçetesi İslam’dır. Uyuşturucu illetinden de ancak İslam’ sarılarak kurtulabiliriz.” (Ayetullah Tarhan-MHA)

  • mushaberadmin

    asad

tugra-reklam
KÖŞE YAZARLARI
Üzgünüm, anket şu an aktif değil!
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz