HDP Muş Belediye Başkan Adayı: Sırrı Sakık

HDP Muş Belediye Başkan Adayı: Sırrı Sakık

Yargıtay’dan HÜDA PAR yöneticilerine yönelik skandal karar

Yargıtay’dan HÜDA PAR yöneticilerine yönelik skandal karar

“Öğretmenlik ebedi cehennemden can kurtarma mesleğidir”

“Öğretmenlik ebedi cehennemden can kurtarma mesleğidir”

“İslami ahlakı bozan diziler izliyorsanız bilin ki Alileri yetiştiremezsiniz”

“İslami ahlakı bozan diziler izliyorsanız bilin ki Alileri yetiştiremezsiniz”

HÜDA PAR’dan iç gündeme ilişkin önemli değerlendirme

HÜDA PAR’dan iç gündeme ilişkin önemli değerlendirme

Eğitim-Bir-Sen Muş Şube Başkanı Barışan güven tazeledi
  • Ana Sayfa » Genel
  • 17 Kasım 2018 - 11:34:43
Eğitim-Bir-Sen Muş Şube Başkanı Barışan güven tazeledi

Eğitim-Bir-Sen Muş Şubesinin 5. Olağan Genel Kurul’unda mevcut başkan Mahir Barışan güven tazeledi.

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanlığı 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Öğretmenevi konferans salonunda yapılan genel kurula, Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Enver Kıvanç, Metin Aksu ve Mehmet Özçelik, Memur-Sen İş Kolu temsilcileri ve sendika üyeleri katıldı.

Genel kurulda konuşan Eğitim-Bir-Sen Muş Şubesi Başkanı Mahir Barışan, Eğitim-Bir-Sen’in ortaya çıkış nedenlerinin başında insan haklarına duyarsız, inanç ve düşünce özgürlüğüne karşı yasakçı, vesayetçi, darbeci ve her alanda ülkeyi geri bırakan, dış odaklarla iş tutan zorba zihniyet olduğunu söyledi.

Barışan, “Bu zihniyetin sahipleri, milletimizi yoksullaştırdıkları ölçüde var ve varlıklı oldular; halkın umudunu, gayretini öldürdükleri ölçüde de yaşadılar. Bu karanlık, kirli amaçlarında belli bir oranda başarılı da oldular. Ekonomik yoksulluğun yanı sıra yaşanan anarşi ve terör olayları, darbeler, milletimizin enerjisini tüketmiş, hayallerini yok etmişti. Mehmet Akif İnan ve arkadaşları, böyle bir tablonun yaşandığı yıllarda, 1992’de Eğitim-Bir-Sen’i, özelde eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki hak ve menfaatlerini korumak genelde ise ülkemizde ve dünyada cereyan eden her türlü haksızlığa hukuksuzluğa karşı çıkmak amacıyla kurmuştur.” dedi.

Her zaman kardeşlik çağrılarıyla birlik ve beraberlik için çalıştıklarını belirten Barışan, “Kardeşlik hukukunu koruduk. 28 Şubat’ın muktedir aynı zamanda arkaik zihniyetine, zulmüne karşı durduk. 15 Temmuz işgal girişiminde de hiç düşünmeden maliyet hesabı yamadan, sağımıza solumuza bakmadan durup bekleyelim demeden alanlara aktık, tankların, tüfeklerin karşısına çıktık. Örgütlü gücümüzle emeğin, bilginin, onurun, özgürlüğün teminatıyız.” şeklinde konuştu.

Barışan, son olarak kendisine 2 dönemdir tek listeyle seçime girme teveccühünü gösteren üyelerimize delegasyona teşekkür etti.

Eğitim alanında büyük gelişmeler oldu

AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı ise, AK Parti hükümeti döneminde eğitim alanında gelişmeler olduğunu dile getirerek, “Gerçekten eğitim alanında Türkiye genelinde olduğu gibi, Muş’ta da çok büyük gelişmeler, çok olumlu gelişmeler olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Bilhassa, 16 yıllık AK Parti iktidarı sayesinde eğitim alanında gerçekten büyük atılımlar yapılmıştır. Sadece bu yıl Muş’ta, 94 tane okul yapımı için ihale yapılmıştır ve eksik olan ihaleler için de çalışmalar devam etmektedir. Varto, Bulanık, Malazgirt gibi ilçelerimize yüksekokullar ve üniversitemizin bünyesinde 2 tane fakülte yine bu dönemde açıldı. Eğitime ne kadar değer verirsek, ne kadar katkı sunarsak, insanlarımız için, geleceğimiz için o kadar önemli bilen bir iktidarla yola devam etmek gerçekten çok çok önemli. Yine 6 yıl olan sözleşmeli öğretmen süresini 3+1 olarak 4 yıla indiriyoruz. Bunun yanında öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeden emekli olmasını sağlayacak kanun tasarısını meclise sunup çıkaracağız. Bunlar önemli gelişmelerdir” ifadelerini kullandı.

Daha fazla çalışmamız gerekir

Belediye Başkanı Feyat Asya da, sendikanın geldiği noktanın kendilerini rehavete sokmaması gerektiğinin altını çizerek, “Sendikal kavramını, demokratikleştirerek, Müslümanlaştırarak, olması gereken konuma getirmek suretiyle sol bir anlayışın hakim olduğu sendikal kavramını Müslümanlaştırarak bu toplumda bir örgütlü yapıya öncülük yapmak suretiyle ilk kurduğu Eğitim-Bir-Sen’i, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü haline getiren Mehmet Akif İnan’ı rahmetle anıyorum. Bugün geldiğimiz durum bizleri asla yozlaştırmaması lazım, rehavete kaptırmaması lazım. Daha fazla çalışıp, daha fazla örgütlü bir hal almamız lazım.”

Bizi aldatan bizden değildir

Başkan Feyat Asya şöyle konuştu, “Bizi aldatan bizden değildir, bizim konumumuz neyse, orada halka hizmet etmeliyiz. İster sendikacı, ister siyasetçi olalım, olduğumuz her noktada olmamız gereken yerin hizmet olduğunu bilerek hizmet anlayışı geliştirmemiz gerekir. Dolayısıyla Belediye Başkanı olduğum günden bugüne kadar her zaman hepinizin başını dik tutmaya çalıştım. Çünkü ben sahaya çıkarken, normal bir memurdum. Bütün sendikalarımızla birlikte yola çıktık ve Memur-Sen’in 11 iş kolu Feyat Asya’ya referans oldu. Biz de seçildikten sonra bu arkadaşlarımızla istişarelerimizi eksiltmeden, bu şehri olması gereken noktaya getirme gayretinde başarılı olduğumuzu görüyoruz. Koltuk bizi asla firavunlaştırmamalıdır. Sizlerle birlikte olmak, bu camianın mensubu olmanın onurunu ve şerefini hep koruduk, korumaya da devam edeceğiz.”

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere gidildi. Tek listeyle yapılan seçilerde geçerli oyların tamamını alan mevcut başkan Mahir Barışan yeniden Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanlığına seçildi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

tugra-reklam
KÖŞE YAZARLARI
Üzgünüm, anket şu an aktif değil!
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz