HDP Muş Belediye Başkan Adayı: Sırrı Sakık

HDP Muş Belediye Başkan Adayı: Sırrı Sakık

Yargıtay’dan HÜDA PAR yöneticilerine yönelik skandal karar

Yargıtay’dan HÜDA PAR yöneticilerine yönelik skandal karar

“Öğretmenlik ebedi cehennemden can kurtarma mesleğidir”

“Öğretmenlik ebedi cehennemden can kurtarma mesleğidir”

“İslami ahlakı bozan diziler izliyorsanız bilin ki Alileri yetiştiremezsiniz”

“İslami ahlakı bozan diziler izliyorsanız bilin ki Alileri yetiştiremezsiniz”

HÜDA PAR’dan iç gündeme ilişkin önemli değerlendirme

HÜDA PAR’dan iç gündeme ilişkin önemli değerlendirme

Peygamber Sevdalılarından Mevlid Kandili mesajı
  • Ana Sayfa » Genel
  • 18 Kasım 2018 - 16:24:49
Peygamber Sevdalılarından Mevlid Kandili mesajı

Peygamber Sevdalıları Vakfı, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda, Hazreti Muhammed’i, anma, anlama ve sünnetini yaşamanın her Müslümanın üzerinde daimi bir vazife olduğunu vurguladı.

Peygamber Sevdalıları Vakfı, yarın gece İslam alemi tarafından idrak edilecek Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

“(Resulüm!) De ki: Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyunuz ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah son derece bağışlayıcı ve esirgeyicidir. (Al-i İmran, 31)” ayetine atıfta bulunarak başlanan mesajda, insanlığı bu dünyada gerçek mutluluğa, huzura ulaştıran yegâne şeyin Allah’ın davasına tabi olmak olduğu vurgulandı.

Bundan dolayı Allah’ın, her kavme peygamber gönderip doğru yolu insanlara gösterdiği belirtilen mesajda, “Son peygamber Hazreti Muhammed (sallallahualeyhivesellem) de bu peygamber halkasının sonuncusudur. Ondan sonra peygamber gelmeyecektir. İnsanlığın kurtuluşu ona indirilen Kitaba (Kur’an-ı Kerim’e) inanmak ve sünnetine tabi olmaktan geçer. Bu münasebetle bu şerefli Peygamberin dünyaya teşrifinin yıl dönümünde onu anmak, anlamak, sünnetini yaşamak ve yaşatmak her Müslümanın üzerinde daimi bir vazifedir.” denildi.

“O aziz önder her gün, her saat, her an gündemde olmalıdır”

Mesajın devamında şu ifadelere yer verildi: “İslam Ümmeti ve coğrafyası olarak çok hassas bir süreçten geçiyoruz. Dünyanın dört bir tarafında Müslümanların ve ezilmişlerin feryat ve çığlıkları arş-ı alayı titretmekte, kalplere dokunmaktadır. Müslümanların, İslam ümmetinin, hatta tüm insanlığın ahlak ve adalet rehberi Hazreti Muhammed’i (sallallahualeyhivesellem) tanımaya, anlamaya ihtiyacı vardır. O aziz önder her gün, her saat, her an gündemde olmalıdır. Bilinmesi, tanınması için çaba sarf edilmelidir. Dünya Müslümanlarının izzeti ve kurtuluşu Hz. Muhammed’in (sallallahualeyhivesellem) yoluna sımsıkı sarılmak ve aralarında İslam kardeşliğini yeniden tesis etmekten geçmektedir.”

Mesajda, “19 Kasım’da cihana rahmet olarak gönderilmiş yüce önderimizin, insanlığın kurtarıcısı olan Hazreti Muhammed Mustafa’nın (sallallahualeyhivesellem) mübarek viladetinin yıldönümünü idrak edecek; toplum olarak Mevlid Kandilinin ihyası için camileri ve salonları dolduracak, zikirlerle salavatlarla gecemizi geçireceğiz inşallah. Bu vesile ile bizleri bir Mevlid Kandili’ne daha kavuşturduğu için yüce Rabbimize hamd ediyoruz.” denildi.

Mesajın sonunda şu dua ve temennilerde bulunuldu: “Aziz rehberimizin, Resul-i Ekrem’in (sallallahualeyhivesellem) mübarek viladetinin yıldönümü münasebetiyle tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, Peygamberimizin kurtuluşa götüren yolunun insanlığın ihyasına ve inşasına yön vermesi için verilen çabaların hedefine ulaşmasını Allah’tan diliyoruz. Bütün Müslümanlara, bugünün hürmetine bol bol dua etmelerini ve böyle şerefli bir Peygamberin ümmetinden olma lütfunda bulunduğu için Yüce Allah’a çokça şükretmelerini tavsiye ediyoruz.” (İLKHA)

Mesajın tamamı:

Bismillahirrahmanirrahim

Hamd, âlemlerin Rabbine; salat ve selam da O’nun Resulüne ve takipçilerinin üzerine olsun.

“(Resulüm!) De ki: Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyunuz ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah son derece bağışlayıcı ve esirgeyicidir.” (Al-i İmran, 31)

İnsanlık, şunu çok iyi bilmelidir ki bu dünyada insanları gerçek mutluluğa, huzura ulaştıran yegâne şey; Allah’ın davasına tabi olmaktır. Bundan dolayı Allah her kavme peygamber gönderip doğru yolu insanlara göstermiştir. Son peygamber Hz. Muhammed (sav) de bu peygamber halkasının sonuncusudur. Ondan sonra peygamber gelmeyecektir. İnsanlığın kurtuluşu O’na indirilen Kitaba (Kur’an-i Kerim’e) inanmak ve sünnetine tabi olmaktan geçer. Bu münasebetle bu şerefli Peygamberin dünyaya teşrifinin yıl dönümünde O’nu anmak, anlamak, sünnetini yaşamak ve yaşatmak her Müslümanın üzerinde daimi bir vazifedir.

İslam Ümmeti ve coğrafyası olarak çok hassas bir süreçten geçiyoruz. Dünyanın dört bir tarafında Müslümanların ve ezilmişlerin feryat ve çığlıkları arş-ı alayı titretmekte, kalplere dokunmaktadır. Müslümanların, İslam ümmetinin, hatta tüm insanlığın ahlak ve adalet rehberi Hazreti Muhammed’i (sav) tanımaya, anlamaya ihtiyacı vardır. O aziz önder her gün, her saat, her an gündemde olmalıdır. Bilinmesi, tanınması için çaba sarf edilmelidir. Dünya Müslümanlarının izzeti ve kurtuluşu; Hz. Muhammed’in (sav) yoluna sımsıkı sarılmak ve aralarında İslam kardeşliğini yeniden tesis etmekten geçmektedir.

19 Kasım’da cihana rahmet olarak gönderilmiş yüce önderimizin, insanlığın kurtarıcısı olan Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) mübarek viladetinin yıldönümünü idrak edecek; toplum olarak Mevlid Kandilinin ihyası için camileri ve salonları dolduracak, zikirlerle salavatlarla gecemizi geçireceğiz inşallah. Bu vesile ile bizleri bir Mevlid Kandiline daha kavuşturduğu için yüce Rabbimize hamd ediyoruz.

Aziz rehberimizin, Resul-i Ekrem’in(sav) mübarek viladetinin yıldönümü münasebetiyle tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, Peygamberimizin kurtuluşa götüren yolunun insanlığın ihyasına ve inşasına yön vermesi için verilen çabaların hedefine ulaşmasını Allah’tan diliyoruz. Bütün Müslümanlara, bu günün hürmetine bol bol dua etmelerini ve böyle şerefli bir Peygamberin ümmetinden olma lütfunda bulunduğu için Yüce Allah’a çokça şükretmelerini tavsiye ediyoruz.

PEYGAMBER SEVDALILARI VAKFI

tugra-reklam
KÖŞE YAZARLARI
Üzgünüm, anket şu an aktif değil!
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz