Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

İngiltere’de sağlık skandalı: 456 ölü
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 21 Haziran 2018 - 19:24:29
İngiltere’de sağlık skandalı: 456 ölü

İngiltere’de Gosport Savaş Anıtı Hastanesinde 456 hasta, yanlış ağrı kesici nedeniyle öldü.

İngiltere’nin Porthsmouth kentindeki Gosport Hastanesinde 1989-2000 yılları arasında meydana gelen 833 şüpheli ölümü araştırmak için kurulan bağımsız komisyon, 456 hastanın verilen aşırı miktarda ağrı kesiciden öldüğünü açıkladı.

Komisyon, 456 hastanın verilen aşırı miktarda ağrı kesici sonucu öldüğü belirlerken hastane kayıtları eksik olan 200 kişinin daha aynı nedenle ölmüş olabileceğini belirtiyor.

Komisyon, hastalara verilen ağrı kesicilerden Jane Norton adlı bir doktorun sorumlu olduğunu açıkladı. Araştırmanın yapıldığı 12 yıllık süre içinde tıbbi açıdan doğru olmamasına rağmen, hastalara tehlikeli seviyelerde ilaç verilmesine dair adı konulmamış “kurumsallaşmış bir ilaç rejimi” olduğu vurgulandı.

Komisyon Başkanı eski Liverpool başrahibi James Jones, sorumluların cezalandırılması için İçişleri Bakanlığı’nı göreve çağırdı.

Raporda adı geçen Dr. Jane Norton aynı skandalla ilgili daha küçük çaplı başka bir soruşturmada kusurlu bulunmuş ancak hiçbir cezaya çarptırılmamıştı.

Bu hastanede ölenlerin bazı yakınları, rapordaki bulgular ışığında 20 yıldır verdikleri hukuk mücadelesinin sonunda sorumluların ceza alması umudunun belirdiğini söylediler.

4 yıl önce kurulan komisyonun 17 milyon dolara mal olduğu belirtildi.

Öte yandan İngiltere Başbakanı Theresa May, Gosport’taki olayları “derin rahatsızlık verici” olarak nitelendirdi ve ailelerden özür diledi. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz