Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

İslam’a hakaret eden akademisyen açığa alındı
  • Ana Sayfa » Türkiye
  • 27 Kasım 2017 - 18:59:28
İslam’a hakaret eden akademisyen açığa alındı

Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emre Başçı, sosyal medyada İslam’a hakaret içeren paylaşımları sonrası üniversite senatosu tarafından açığa alındı.

Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emre Başçı’nın İslam’a, Müslümanlara ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretler yöneltmesinden sonra toplanan Şırnak Üniversitesi konseyi, soruşturma başlatarak Başçı’yı açığa aldı.

Konu ile ilgili Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Senato Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında sorumsuz ve ahlak dışı tavırlara asla müsaade etmeyeceklerini belirtti.

Başçı’nın toplumun kutsal değerlerine, inanç ve örflerine hakaret ettiğinin tespit edildiğini belirten Rektör Prof. Dr. Erkan, “Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emre Başçı’nın sosyal medya hesabında, bütün dinlerin ortak değerlerinden olan Hz. İbrahim ve onunla başlayan kurban ibadetini aleni bir şekilde aşağılayıcı ve alaycı ifadeler kullanarak toplumun kutsal değerlerine, inanç ve örfüne hakaret ettiği tespit edilmiştir.” dedi.

Başçı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında da hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğunu ifade eden Erkan, şöyle konuştu: “Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında asılsız isnatlarda bulunarak, şahs-ı manevisine hakaret içeren ifadeler kullanmıştır. Her iki hususta da toplumun birlik ve bütünlüğüne; dini manevi ve ahlaki değerlerine hakaret ve iftira ederek anayasal suç işlemiştir. Bu saygısız, seviyesiz ve çağ dışı ifadeleri nedeniyle adı geçen öğretim üyesi hakkında Üniversitemiz nezdinde soruşturma açılmış ve soruşturmanın selameti için açığa alınmıştır. Bu tür seviyesiz ve ahlak dışı tavırlara asla müsaade etmeyeceğiz. Üniversitemiz bilimsel faaliyetleri yanında, bizi biz ve bizi bir yapan milletimizin milli ve manevi değerlerine, devletimizin bekasına katkı sağlayacak anayasal görevlerini yerine getirirken bu tür seviyesiz sorumsuz ve ahlak dışı tavırlara asla müsaade etmeyecektir.”

Öte yandan Başçı’nın söz konusu hakaretlerinin ardından “Açıkça halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme ve Cumhurbaşkanına hakaret etmek” suçlarından soruşturma başlattığı öğrenildi. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz