Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

İYİ Parti olağanüstü kongreye gidiyor
  • Ana Sayfa » Genel
  • 23 Temmuz 2018 - 12:13:24
İYİ Parti olağanüstü kongreye gidiyor

Olağanüstü kongreye gitme kararı alan İYİ Parti’nin mevcut genel başkanı Meral Akşener 1 ay içerisinde gerçekleştirilecek olan kongrede yeniden genel başkan adayı olmayacağını açıkladı.

Seçim sonuçlarının başarısızlık olarak değerlendirildiği İYİ Parti’de olağanüstü kongreye gitme kararı alındı.

Seçim sonuçları için “Sorumlu benim, gereği yapılacak” diyen Genel Başkan Meral Akşener, gazetecilerin sorusu üzerine yeniden aday olacağını açıklamasına rağmen 1 saat sonra sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada kararından vaz geçerek, 1 ay içerisinde gerçekleştirilecek olan kongrede yeniden genel başkan adayı olmayacağını belirterek, “Aday olacak arkadaşlara başarılar dilerim” açıklamasında bulundu.

Parti içinde Akşener’e yoğun eleştiriler devam ediyor

24 Haziran seçimlerinde iyi bir sonucun alınamadığını belirten İYİ partililer, listeler ve alınan sonuç üzerinden Genel Başkan Akşener’i eleştirmeye devam ediyor.

Gelen yoğun eleştiriler karşısında Akşener’in sinirlendiği ve yaşadığı duygusal anlar sonrası “Madem öyle ben de istifa ediyorum” diyerek toplantıyı terk ettiği belirtilirken, parti içi tartışmaların yumruklaşmalarla sonuçlandığı belirtildi.

Tekrar toplantıya katılması için güçlükle ikna edilen Akşener’in toplantıda; “Madem burada başarı hiç konuşulmadı, eleştiriler var. O zaman kongreye gidelim” diyerek olağanüstü kongre kararı aldığı öğrenildi.

Alınan kongre kararı sonrası Akşener, sosyal medyadan hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Parti tüzüğümüzün şahsıma tanıdığı yetki çerçevesinde seçimli kurultay kararı almış bulunuyorum. Kurultayda aday olmayacağım, aday olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Aday olmayı düşünen kimse yok”

Kongre kararı sonrası ilk açıklama Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’dan geldi. Aydın, “Genel Başkanımız uzunca bir konuşma yaptı. Olağanüstü kongre 45 gün veya bir ay sonra yapılacak. Bu aynı zamanda seçimden çıkmış bir partinin yeniden hamle yapmasıdır. İYİ Parti bir yerde kendi küllerinden yeniden doğacak. Aday olmayı düşünen kimse yok. Cesaret edebilecek biri olduğunu da düşünmüyorum.” diye konuştu. (İLKHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz