Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

KALE PARKINA KALE YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 18 Eylül 2018 - 16:23:13
KALE PARKINA KALE YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Muş Belediyesi, Kale Mahallesi’nde yürüttüğü projelerle bir değişim ve dönüşüme gidiyor.

Muş Belediyesi tarafından Kale Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Belediye Başkanı Feyat Asya, şehre hakim noktada uygulanan Kültür Evi ve Kale Parkı suru peyzaj düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Proje kapsamında Kale Parkının çevresine doğal taşlarla ihata duvarı çekilirken, parkın üst kısmına yapılan kültür evi de tamamlanma aşamasına geldi.

Çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Asya, “Bu yıl çalışma sezonunu yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Geçen yıllardan devam eden çalışmalarımızı tamamlanırken, yeni projelerimizde de sona yaklaşıyoruz. İlimizin eski yerleşim yerlerinden biri olan Kale Mahallesi’nde geçtiğimiz yıllardan itibaren kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında yapımı tamamlanan konutların ardından söz konusu bölgelerde ihtiyaç duyulan belediye hizmetlerini uygulama başladık. Mevcut yolları genişletirken, alternatif yolları da açarak ulaşım konusundaki sıkıntıları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bu çalışmaların neticesinde mahalle sakinlerimizin ulaşım konusunda yaşadığı sıkıntıları gidermiş olacağız” dedi.

Kale Parkı’nda uygulanan proje hakkında bilgi veren Asya, “Merkeze hakim bir noktada bulunan Kale Parkını adına yakışır bir şekilde cazip bir hale getirmek üzere gerekli planlamayı yaptık. Söz konusu alanda, şehrin hemen hemen her noktasından görünecek şekilde kale görünümlü ihata duvarı örüldü. Doğal taşlarla uygulanan proje ile güzel bir görüntü ortaya çıktı. Bununla beraber parkın üst kısmında yapımına başlanan Muş Kültür Evi de tamamlanma aşamasına geldi. Kültür Evi projemizi de Muş’un eski evlerinden esinlenerek yaptık. Kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi temsil edecek şekilde yaptığımız Kültür Evini önümüzdeki günlerde hizmete açmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz