Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Kaymakam Uzan, muhtarlarla buluştu
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 20 Ekim 2017 - 19:51:03
Kaymakam Uzan, muhtarlarla buluştu

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlanırken Kaymakam Hacı Arslan Uzan, muhtarlarla bir araya gelip değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla ’19 Ekim’ Muhtarlara armağan edilerek 2016 yılından itibaren kutlanmaya başlandı

Hükümet Konağı önünde Başsavcı Velat Öncel’in eşliğinde başlanan törene Muhtarlar Derneği Başkanı çelenk takdim etti. Günün anlam ve öneminin konuşulmasından sonra Kaymakam Hacı Arslan Uzan, Belediye binasında bir araya gelen muhtarlarla toplantı yaptı.

İlçe Jandarma Komutanı Ömer Altaş ve ilçe emniyet Müdürlüğünden Komiser Yardımcısı Emre Beşik’in katılımıyla 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlayarak sözlerine başlayan Hacı Arslan Uzan, “Toplumun seçilmiş kişileri olarak önemli bir yerdesiniz. Muhtarlar günü kararının isabetli bir karar olduğunu düşünüyoruz. Biz bu coğrafya da huzuru, esenliği sakinliği egemen kılmak istiyorsak sizinle sürekli iletişim halinde olmalıyız. Kaymakamlık, emniyet ve jandarma olarak yanınızdayız. Vatandaşların huzurlu olması bizleri mutlu ediyor çünkü vatandaşlarımız artık huzurlu bir şekilde rahatça dolaşabiliyor. Biz kayyum hizmeti adı altında Erentepe Rüstemgedik ve Bulanıkta kalıcı işler bırakmak için çalışıyoruz çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Şehrin Merkez ve Köy Muhtarları ile yapılan işler hakkında fikir alışverişinde bulunan İlçe Kaymakamı Uzan, muhtarlardan yapılan her türlü hizmete yollara, parklara sahip çıkmalarını istedi.

Merkez de yapacağı 200 bin metre kare kilitli parke, 20 kilo metre de sıcak asfalt çalışması müjdesini veren ilçe kaymakamı Uzan, köyleri de unutmayacakları açıklamasında bulundu. Uzan, “Erentepede de seneye 50 bin metre kare kilitli parke çalışması yapacağız ve ciddi bir alt yapıya gireceğiz. Bulanık’ta alt yapı çalışmalarını; içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu gibi aksaklıklar önümüzdeki sene hızlı bir şekilde çözülecek. Beldelere yakın köy yollarında ortak bağlantılar kurup ulaşımı kolay hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

İlçe genelinde görünüme özellikle de alt yapıya önem verdiklerini belirten Uzan, “Ciddi bir kaynak ayırıyoruz. Sizlerden de ekonomiyi geri planda tutup bizlere destek vermenizi bekliyoruz. Aracı olarak vatandaşları bu noktada bilinçlendirecek kişiler sizlersiniz bu yüzden sorumluluğunuzun bilincinde olmanızı istiyorum. Biz hizmet için buradayız üstümüze düşen görevi layıkıyla yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı. Son olarak muhtarlara da söz hakkı vererek sıkıntılarını dinleyen Uzan, muhtarlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz