Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

“Kimsesizin Kimsesi Olalım” projesiyle tarihi mekânlara gezi düzenlendi
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 11 Ekim 2018 - 21:46:21
“Kimsesizin Kimsesi Olalım” projesiyle tarihi mekânlara gezi düzenlendi

Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından yürütülmekte olan “Kimsesizin Kimsesi Olalım” projesi kapsamında Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul illerine geziler düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı ve Muş Valiliği tarafından geçerlilik kazanan ve Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından yürütülmekte olan “Kimsesizin Kimsesi Olalım” projesi kapsamında Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul illerine geziler düzenlendi.

Proje kapsamında, Balıkesir Cunda Adasında bulunan ve Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü olma özelliği taşıyan köprü ziyaret edildi. Daha sonraki gün ise Çanakkale’ye geçildi. Çanakkale Valiliği, Truva Atı, Deniz Müzesi, Piri Reis Müzesi, Aynalı Çarşı gibi mekânlar ziyaret edildi.

Şehir merkezi gezildikten sonra Eceabat’a geçildi. Burada öğrenci ve katılımcılara tarih kokan mekânlar deneyimli rehberler tarafından gezdirildi. Proje kapsamında deneyimli rehberler eşliğinde Eceabat’ta bulunan Seyit Onbaşı, Conkbayırı, 57.alay, Seddülbahir, Şahindere Şehitliği, Abide, Meçhul Asker, Deniz Müzesi ve Çanakkale destanı tanıtım merkezi gibi tarihi yerler gezdirildi.

Proje kapsamında düzenlenen geziye ilişkin açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Ferzende Emre, okullarında ve sportif faaliyetlerde başarılı olan öğrenci ve sporculara hiç görmedikleri illeri gezme fırsatı bulduklarını dile getirdi. Öğrencilerin bu geziyle tarihlerini ve kültürlerini öğrenme fırsatı yakalayacaklarını da ifade eden Emre, “Projenin amacı hiç il dışına çıkmamış ve gezmemiş sporcu ve öğrencileri gezdirmektir. Geziye katılan sporcu ve öğrenciler ile tek tek ilgilenerek tarihimizde atalarımızın kazandığı büyük zaferleri yerinde gösterip, şanlı tarihimizi öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Gezimizde ayrıca ülkemizin coğrafi güzelliklerini de öğrencilerimize göstererek onların ülkemizin hem geçmişini hem de coğrafi güzelliklerini göstererek öğretmeyi planladık” diye konuştu. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz