Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Kızılay’dan yeni bir hizmet atağı
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 22 Mart 2018 - 17:49:59
Kızılay’dan yeni bir hizmet atağı

Kızılay Muş Şubesi tarafınca, şube binası içerisinde yeni dizayn edilen Kızılay Gençlik ve Kadın Kolları şubesinin açılışı yapıldı.

Kızılay Muş Şubesi’ne bağlı bina içerisinde yeni dizayn edilen Gençlik Kolları ile Kadın Kolları şubesinin açılışı yapıldı. Kızılay Muş Şubesi binası önünde düzenlenen açılış törenine; Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağa, Kızılay personelleri ile davetliler katıldı.

Dizayn edilen Gençlik Kolları ile Kadın Kolları şubesinin açılış kurdelesi sonrasında burada bir konuşma yapan Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, “Türk Kızılay Derneği Muş İl Başkanlığına ait binamız içerisinde yeni dizayn ettiğimiz Gençlik Kolları ve Kadın Kollarımızın hizmet bürolarını açmış bulunmaktayız. Bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Ülkemize ve şehrimize faydalı hizmetlerinde bulunacak bu şubelerimize başarılar diliyorum. Ülkemizin ulusal derneği Kızılay hiçbir kurumun hizmet anlayışıyla rakibi değil kamunun ve kamu kuruluşlarının yetersizliğinde tamamlayıcı unsur olmuştur. 150 yıllık tecrübesi ile birikimiyle gerek ulusal ve uluslararası anlamda ortaya koyduğu refleks ile ülkemizin gurur kaynağı olmuştur. Bizlerde Türkiye genelinde bir çalışma refleksi ortaya koyuyoruz. Benim en fazla önemsediğim konu ve kurul bizim yarınlarımız olan genç kardeşlerimizdir. Sizler hem ülkemizin hem şehrimizin geleceğisiniz. Lütfen bütün sosyal faaliyetlere katılın” şeklinde konuştu.

Gençlik kurulu heyetine başarılar dileğinde bulunan Koç, konuşmasının devamında: “Bugün burada gençlik kurulu başkanlığına atamasına yaptığınız Ümit Ekici ve yönetimine başarılar diliyorum. Bizim birçok çalışma alanımız var. Üniversitenin Kampüs alanı içerisinde her yıl 4 bin öğrenci giydiriyoruz. Bundan sonra bütün bu faaliyetleri kadın kolları başkanımız ve gençlik kolları başkanlığımız ile birlikte sahada çalışmış olacağız. Kızılay´ın tecrübesinden bahsettik. Biz her yıl üstüne koyan her yıl ilerleme gösteren bir kuruluşuz. Başta ifade ettiğim gibi Kızılay kurulduktan sonra her yıl bir ivmesi var. Ve hiç aşağıya inmedi. Hep istikrarlı bir şekilde bugün bu noktaya geldik. 83 çalışanı ile onlarca aracı ile afet refleksiyle kan merkezi ile Lojistik ile ve daha birçok ünite ile çalışan her gün üstüne yeni bir şeyler ekleyen bir kuruluştur. Bunun da basın mensupları canlı şahididir. Kızılay’ın Muş´ta hep bir istikrar vardır. Her gün yeniliğe açık kendi ellerindeki yetkiyi herkesle paylaşan herkese bu kurulu sahiplendiren bir kurumdur. Kızılay’ın imkanlarını insanlığa kullanılırken yarın bir afet olduğunda,  olağanüstü bir durumda bu gençlerle bir çalışma yapacağız. Bu gençlerle biz çalışmalarımızı yarına taşımış olacağız. Bu gençlerimiz de inanıyorum ki başarılı hizmetlere önayak olacaklardır. Burası gençliğimizin kendi mekanlarıdır. Buranın kalan eksiklikleri de tamamlandığında dört dörtlük bir hizmet binası olacaktır. Bu hizmet binalarımıza da birer tane araç tahsis ettik. Biz onların önüne tüm malzemeleri koyduk. Bundan sonra bunları yoğurup helva yapmak işi onlarındır. Ben onları abilik yaparak tavsiyelerde bulunacağım. Ben oluşturduğum hiçbir kurumun işine müdahale etmem. Onlar kendiişlerini kendileri yapsın istiyoruz.  İnşallah üye ve gönüllerimize sayımızı çoğaltıp yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen açılış töreni, davetlilere sunulan ikramlar sonrasında sona erdi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz