Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Konakkuran öğrencilerinden lösemili çocuklar için duyarlılık projesi
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 15 Kasım 2018 - 13:24:21
Konakkuran öğrencilerinden lösemili çocuklar için duyarlılık projesi

Malazgirt ilçesine bağlı Konakkuran İmam hatip Ortaokulu öğrencileri lösemili çocuklar için duyarlılık projesin de yer aldı.

Muş Malazgirt Konakkuran İmam hatip Ortaokulu öğrencileri lösemili çocuklar için duyarlılık projesinde yer aldı. Twinning Label projesi kapsamında Konakkuran İmam hatip Ortaokulu öğrencileri lösemi hastası çocuklar için gönüllü olarak mektup yazıp, hediyeler hazırladılar. Okul öğrencileri böylelikle lösemili çocuklara manevi destek oldular.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan okul öğretmenlerinden Gülümser Şentürk Akkoyun, lösemi hakkında farkındalık oluşturmak istediklerini belirterek, “Bu bir Twinning projesidir. Avrupa birliği ortak projeler topluluğuna aittir. Var olan projeye Muş ilinden bir tek bizim okulumuz resmi olarak katılmıştır. We are all together aganist leukemia İngilizce adıdır.  İki tane yabancı ortağımız ile haziran ayına kadar her ay etkinlik yapacağız. Mektup kardeşliği de yaptık. LÖSEV Vakfı ile löseminin incileri seklinde ortaklığımız var. Amacımız duyarlılık ve farkındalık oluşturmak. Hastalıklara ve özellikle kanser türlerine karşı hepimiz biriz demektir. Projede çocuklar gönüllü olarak yer aldı. Sevgilerini manevi olarak anlattılar.  Tüm dünyaya sevgi, mutluluk, farkındalık ve yardımlaşmanın önemini anlatan uluslararası proje sergiledik. Öğrencilerle sağlığın değerini, kan bağısının önemini, ilik naklini, tedavi yöntemlerini, önlemlerini, olumlu bağlılık ve arkadaşlık duygularını kuvvetlendirici çalışmalar yaptık.  Maske ve turuncu kurdelelerimiz ile lösemi ye karşı biriz dedik” ifadelerini kullandı. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz