Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

MAUN Hasar Tespit Çalışmalarını Tamamladı
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 22 Şubat 2023 - 13:43:04
MAUN Hasar Tespit Çalışmalarını Tamamladı

MAUN Teknik Ekipleri Hasar Tespit Çalışmalarını Tamamladı

6 Şubat Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 ve 7 Şubat Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğündeki depremlerden sonra can kaybının yaşandığı yapıların incelenmesi için Fırat üniversitesi ile koordineli bir şekilde bölgeye gönderilen üniversitemiz teknik ekibi görevini tamamlayarak geri döndü.

Merkezi Araştırma Laboratuvarları Uygulama ve Araştırma Merkezi Bünyesindeki “Yapı Sağlığı ve Deprem Güvenliği Belirleme Birimi” sorumlusu Arş. Gör. Asaf Asatekin, Tekniker Murat Ulu, Teknisyen Turgay Akpınar, Halil Biçici ve Durmuş Ali Dede’ den oluşan teknik ekibimiz deprem bölgesindeki yapılarda bilirkişi incelemesi, beton ve demir numunelerinin alınması işinde Fırat Üniversitesi ile ortak çalışmalar yürüttü.

Görev dönüşünde Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ile bir araya gelen ekip yaptıkları çalışmalar ve incelemeler ile ilgili bilgi verdi. Ekip sorumlusu Arş. Gör. Asatekin, Fırat Üniversitesi ve Malatya Cumhuriyet Savcılığı ile uyumlu bir çalışma yürüttüklerini belirterek birikimli ve tecrübeli personel ile tam donanımlı ekipmanlarla sahada bulunmanın önemine değindi. Asatekin yaptıkları incelemelerde, yıkılan yapıların yönetmeliklere bağlı kalınmadan inşa edildiğini, betonlarda ise kalitesiz eksik ve uygun olmayan malzemeler kullanıldığını söyledi.

  • Etiketler
Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz