Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Mayıs ayında kayak keyfi
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 4 Mayıs 2018 - 18:55:27
Mayıs ayında kayak keyfi

3 bin 850 metre yükseklikteki Kurtik Dağı, Çavuş Tepe mevkiinde Mayıs ayına gelinmesine rağmen mevcut olan kar üzerinde kayak yapan kayak severler, kaymanın sevincini yaşıyorlar.

İlimizdeki kayak severler, 3 bin 850 metre yükseklikteki Kurtik Dağı, Çavuş Tepe makisinde Mayıs ayına gelinmesine rağmen var olan kar üzerinde kayak yapmanın keyfini yaşıyor.

Mayıs ayında kayak yapmanın sevincini yaşayan kayak severler, bu mevsimde Türkiye’nin hiçbir bölgesinde kayak yapacak kar olmadığını belirterek, Kurtik Dağı’na bir kayak tesisini kurulmasını istiyorlar.

Kurtik Dağı’na Eylül ayı sonunda kar düştüğünü ve Haziran ayında karın kalktığını hatırlatan Kayak Antrenörü Fırat Çelik, Kurtik Dağı’na mutlaka kayak tesisi yapılması gerektiğini söyleyerek, “Yaklaşık 8 ay karın kalkmadığı Kurtik Dağı’nda 1 buçuk kilometre uzunluğunda doğal pist bulunmaktadır. Çevremizdeki kayak tesislerinde kar aylar öncesinden kalkarken, burada hala bir metrenin üzerinde kar var. Bu dağ mutlaka kış turizmine kazandırılmalıdır.” dedi.

Türkiye Kayak Federasyonu hakemi Murat Tektaş ise, “Türkiye’deki tüm kayak merkezlerinde şu an kayak yapılamıyor. Ama Kurtik Dağı bu imkânı bize sağlıyor. Arkadaşlarla toplanıp buraya geldik. Kayaklarımızı sırtımıza alıp zirveye kadar yürüdük. Daha sonra kayarak aşağı indik. Çok güzel bir duygu, buraya mutlaka kayak tesisi yapılarak turizme kazandırılmalı” şeklinde konuştu.

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz