Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Metruk binaların yıkımı devam ediyor
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 5 Nisan 2018 - 17:55:09
Metruk binaların yıkımı devam ediyor

Muş Belediyesi, il genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki metruk yapıların yıkımını sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıl metruk binaların yıkımını başlatan Muş Belediyesi, havaların ısınması ile bu binaların yıkımına devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı’nın talimatı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içinde yıkımları gerçekleştiren Muş Belediyesi, çevre sağlığını olumsuz etkileyen, uygunsuz bir şekilde kullanılan ve görüntü kirliliği oluşturan yapıların yıkılmasıyla çarpık yapılaşmanın da önüne geçileceği belirtildi.

Bugüne kadar toplamda 17 binanın yıkımını gerçekleştiren ekipler, vatandaşın talebi üzerine ise 4 binayı yıktı. Tespit edilen 8 binanın da yıkımı önümüzdeki günlerde yapılacak.

Metruk binaların yıkımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, “İl Emniyet Müdürlüğümüz ile koordineli bir şekilde kent genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, uygunsuz bir şekilde kullanılan metruk binaların yıkımını yapıyoruz. Vatandaşlarımızın huzur ve güveni için bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uygunsuz bir şekilde kullanılan ve tehlike arz eden yapıları tek tek tespit ederek gerekli çalışmayı yapıyoruz.” dedi.

Metruk binaların yıkımı ile çarpık yapılaşmanın da önüne geçtiklerini kaydeden Asya, “Bu çalışmaları yaparak kentin geleceğini sağlam temeller üzerine kurmayı hedefliyoruz. İmar çalışmamıza bağlı olarak görüntü kirliliğine neden olan çürümeye yüz tutmuş yapıları da yıkıyoruz. Öncelikli olarak uygunsuz şekilde kullanılan yapılarla okul çevrelerindeki bu yapıları ortadan kaldırıyoruz. Daha sonra il genelindeki tüm metruk binalarla ilgili çalışmalar yapacağız. Bu yıkımlarla ilimizde çarpık yapılaşmanın da önüne geçeceğiz.” ifadelerini kullandı. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz