Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

MHP’den emperyalist Tramp’a tepki
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 17 Aralık 2017 - 16:00:21
MHP’den emperyalist Tramp’a tepki

ABD Başkanı Tramp’ın Kudüs’ü İsrail’in sözde ‘başkenti’ ilan etmesine tepki gösteren MHP Muş Gençlik Kolları, Müslüman topraklarında İsrail gibi bir terör devletine yer olmadığını belirttiler.

ABD Başkanı Tramp’ın Kudüs’ü İsrail’in sözde ‘başkenti’ ilan etmesine tepkiler devam ediyor.

Emperyalist ABD Başkanı Tramp’ın kararını protesto eden MHP Muş Gençlik Kolları belediye meydanında bir basın açıklaması yaptı.

Basın metnini okuyan Muş Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Orta Öğretim Teşkilat Başkanı Enes Temurçin’in, Müslüman topraklarında İsrail gibi bir terör devletine yer olmadığı vurgulandı.

Temurçin, “Kadim şehir Kudüs ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’da 46 yıldır süren bu işgale karşı hayır demenin tam zamanıdır. Artık tüm İslam aleminin sesini yükletmesini ve tüm cihana bu işgale son vermesi ve Kudüs’ün özgürlüğüne kavuşturulmasının tam zamanıdır. Yıllardır İsrail’in işgali altında olan bu planlı işgalin sonucu olarak Kudüs İsrail ve yardakçıları tarafından sözde başken olarak ilan edilmiştir. Bu menfur kararı hiçbir şekilde kabul etmiyor ve etmeyeceğiz. Gelinen noktada alınan bu karar uluslararası hukuka tamamen aykırıdır. Eğer Amerika İsrail’i çok seviyorsa Güney Amerika’da İsrail’e yer versin. Müslüman topraklarında İsrail gibi bir terör devletine yer yoktur. Çünkü Kudüs Müslümanlarındır. Kutlu Nebimizin miraca yükseldiği, tüm Peygamberlere imamlık yaptığı ilk kıblemiz ve Ümmeti Muhammed’in birliğinin harcıdır.  Kudüs, İslam ümmeti içinde apayrı bir yerdir.” ifadelerini kullandı. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz