Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

MŞÜ’de Doğa Sporları Dersinde Farkındalık Etkinliği
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 24 Şubat 2018 - 10:31:53
MŞÜ’de Doğa Sporları Dersinde Farkındalık Etkinliği

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri, Doğa Sporları dersi kapsamında üniversite külliyesinde yürüyüş yapıp çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi.

MŞÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri Doğa Sporları dersi kapsamında üniversite külliyesinde yürüyüş yaptı ve çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi. BESYO’da Doğa Sporları dersini alan 60 öğrenci, akademik ve idari personelin de katılımı ile BESYO binası, Alparslan İlköğretim Okulu, Konukevi, ana yollar ve lojmanların etrafında temizlik yaptı.

 “Doğayı evimiz gibi kullanmalıyız”

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Metin Karayol, “Amacımız, külliyemizde eğitim gören, çalışan ve yaşayan herkeste çevre temizliği konusunda bir farkındalık oluşturmaktır.” dedi.

Doğa Sporları dersi kapsamındaki bu tarz etkinlikler ile bireylerde çevre temizliğinin yanı sıra doğayı kirletmeme alışkanlığını da güçlendirmeyi hedeflediklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Karayol, doğanın kirletilmesinin en büyük afet olduğunun altını çizdi.

Yağışlı havaların yaklaşması ile beraber özellikle naylon türevli çöplerin sulara karışmasının doğurabileceği olumsuzluklara dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Karayol, şöyle konuştu: “Doğayı evimiz gibi kullanmalıyız. Yaşam kalitemizin belirleyicisi olan doğaya karşı değil, doğayla iç içe; bilgi, sevgi ve ilgiyle bütünleşik yaşamayı öğrenmeliyiz. Bu anlamda farkındalığın geliştirilmesi önem arz ediyor. Farkındalıkla beraber doğal alanlarda sağlıklı spor yapabilme imkânı da artacaktır.” (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz