Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

MŞÜ’de Matematik Doktora Programı açıldı
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 20 Mayıs 2018 - 15:42:21
MŞÜ’de Matematik Doktora Programı açıldı

Muş Alparslan Üniversitesinde ilerleyişini Matematik Doktora Programı açıldı.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) lisansüstü eğitim alanındaki ilerleyişini Matematik Doktora Programı ile sürdürüyor. Fen Bilimleri Enstitümüzün teklifini değerlendiren Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 09.05.2018 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında Matematik Doktora Programının açılmasını uygun gördü.

Muş’ta ve bölgemizde eksikliği hissedilen Matematik Doktora Programı, Muş Alparslan Üniversitesi Yüksek Lisans Programları ile Bitlis Eren Üniversitesi-Muş Alparslan Üniversitesi Ortak Yüksek Lisans Programından mezun öğrencilere hitap ediyor.

Matematik Doktora Programı hakkında açıklamalarda bulunan Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Aydın Şanda, “Matematik Anabilim Dalı Tezli Doktora Programında, istatistiksel ve matematiksel niteliklere sahip, araştırmacı, matematik ile diğer pozitif ilimler arasında ilişki kurabilen, bilimsel kültüre sahip, eleştirel, okuyan ve analitik düşünebilen bilim insanları yetiştirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Eğitim ve öğretimin niteliğini artırarak, uzmanlaşmaya önem veren teknolojik, ilmi, toplumsal ve kültürel ilerlemeye katkıda bulunmayı hedeflediklerini dile getiren Prof. Dr. Şanda, matematik doktora programında yetişenlerin ülkemizin muasır medeniyet seviyesine çıkması vizyonu doğrultusunda bilimsel kültüre sahip ve her daim kendini yenileyebilen insanlar olmasını arzu ettiklerini söyledi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz