Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Muş Belediyesi 2 projesi ile yarışmaya katıldı
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 31 Ocak 2018 - 11:55:36
Muş Belediyesi 2 projesi ile yarışmaya katıldı

Muş Belediyesi, 2 önemli projesi ile İstanbul’da faaliyet gösteren Özel Kalem Dergisi tarafından düzenlenen yarışmaya katıldı.

Muş Belediyesi, yerel yönetimlerin kentsel sorunlara yönelik çözümlerini ödüllendirme ve duyurma amacıyla düzenlenen 10. Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri yarışmasına katıldı. Türkiye’nin en duyarlı, en azimli, en özverili, en başarılı yerel yöneticilerinin ödüllendirileceği yarışmaya, Muş Belediyesi, Bilgi Evleri ve Yıldızlı Han Restorasyon projesi ile başvurdu.

Valilik ve Belediyelerin hazırladıkları projelerle gerçekleşecek olan yarışma; Afet Yönetimi, Kentsel Tasarım, Kentsel Dönüşüm, Kent içi ulaşım, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma, Çevre Koruma, Kültür Sanat Turizm Etkinlikleri, Sosyal Sorumluluk projeleri, Katılımcı Yönetim, E- Belediyecilik, Kent Ekonomisi ve Uluslararası İşbirliği olmak üzere on iki ayrı kategoride düzenlenecek.

Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’ne başvuru amacıyla ve gerekli başvuru standartlarına uygun olarak gönderilen projelerin değerlendirilmesi; kendi alanlarında uzman, mesleki yeterlilikleri uluslararası düzeyde, tarafsızlığı kamuoyunca bilinen özel bir jüri tarafından gerçekleştirilecektir. Seçici kurul gerektiğinde ‘açık tartışma’ ve ‘gizli oylama’ yöntemi ile değerlendirme yapabilecek.

Projeler, Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nin Seçici Kurulunda olan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevat Geray, Tarihi Kentler Birliği Kurucu Başkanı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Erdoğan Bilenser, AB Yerel Yatırım Planlama Projesi Ekip Lideri Sadun Emrealp, İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, Arel Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete Tapan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş ve İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Handan Türkoğlu, tarafından incelenecek.

Seçici Kurul üyelerinin başvuruları değerlendirmesinin ardından ödül töreni için tarih belirlenecek. Her kategori başlığında bir tane olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı, İl Belediye Başkanı, Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanı ve Belde Belediye Başkanı olmak üzere toplam 73 ödül verilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş’un gelişip güzelleşmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, Muş için yaptıkları hizmetleri her kesime duyurmak için bu yarışmaların bir fırsat olduğunu söyledi.

2 önemli proje ile yarışmaya başvurduklarını belirten Asya, “Yarışmaya Sosyal Sorumluluk ile Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması kategorilerinde müracaat ettik. Sosyal sorumluluk kategorisi kapsamında Sunay ve Muratpaşa Mahallelerinde hizmete açtığımız Bilgi Evleri projelerini gösterdik. Malumunuz bu projemizden şuan toplumun her kesimi faydalanmakta ve bunu bütün mahallelerde kurmak üzere planlamamızı yaptık. Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması kategorisinde de Yıldızlı Hanın restorasyon projesi ile katıldık. Muş’un tarihi değerlerini korumak adına önemli çalışmalar gerçekleştirdik. İlimizin en önemli tarihi yapılarından biri olan Yıldızlı Hanı da aslına uygun bir şekilde yaparak hizmete sunacağız. İhalesini yaptığımız projemizi, havaların elverişli olması ile başlatacağız. Başvurusunu yaptığımız projelerimizin dereceye girmesini umut ediyorum. İlimizin tanıtımına katkı sağlayan bu tür faaliyetlerde bulunmaya devam edeceğiz” dedi. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz