Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

MUŞ BELEDİYESİ MART AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 1 Mart 2023 - 13:25:31
MUŞ BELEDİYESİ MART AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

MART AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Muş Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında yapıldı.

2023 yılı Mart ayı meclisi toplandı. AK Parti, HDP ve CHP meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Belediye Başkanı Feyat Asya, yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketi sonrası yapılan çalışmalarla ilgili konuşan Başkan Asya, “Mart ayı meclis toplantımızın özelde ilimize, genelde ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesi temennisi ve duası ile hepiniz hoş geldiniz. Yaklaşık 4 hafta önce ülkemizde cereyan eden ve büyük bir felaket oluşturan Kahramanmaraş merkezli depremlerin 10 ilde ciddi tahribatlar oluşturmasının vermiş olduğu üzüntüyle de vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı olan kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Barınma imkanını yitirmiş ve şuan da çadır ve konteyner kentlerde ya da değişik illerde misafir edilen kardeşlerimize de metanet diliyoruz” dedi.

“MİLLET OLMA ANLAYIŞI BUDUR Kİ DAR GÜNDE ‘AMA’SIZ, ‘LAKİN’SİZ HERKES SEFERBER OLDU”

Deprem bölgelerine destek için herkesin seferber olduğunu dile getiren Başkan Feyat Asya, “Başta şehrimiz olmak üzere ülkemizin 81 ilindeki herkesten Allah razı olsun. Bizlere telefon açarak kendi iskatım için ayırdığım 2 tane altını nasıl depremzedelere ulaştırırım diyen teyzelerimize, elindeki ve avucundakilerle battaniye ve ısıtıcı alan amcalara, kumbarasındaki harçlığını veren çocuklara ve bu şekilde katkı sağlamak isteyen herkese teşekkür ediyorum. Bahusus deprem bölgesinde temizlik yapmak isteyen mühendislerimize, depremzede kardeşlerimize çorba dağıtmak isteyen müdürlerime, yüzlerini ekşitmeden Adıyaman’da temizlik yapan temizlik ekiplerimize, deprem felaketinde vefat edenleri kendi cenazeleriymiş gibi yıkayıp, kefenleyip defneden cenaze ekiplerimize, olayın ilk anında Nurhak’a giden arama kurtarma ekiplerimize, unvanını bir kenara bırakarak Halk Ekmek Fabrikasında önlük giyerek deprem bölgesine ekmek gönderme telaşına giren mesai arkadaşlarıma ve meclis üyelerime şükranlarımı sunuyorum. Millet olma anlayışı budur ki dar günde ‘Ama’sız, ‘Lakin’siz herkes seferber oldu. Böylesi güzel insanların olduğu şehre hizmetkar olmanın şerefini bir kez daha yaşadım” ifadelerini kullandı.

“MUŞ BELEDİYESİ OLARAK TÜM DEPREM BÖLGELERİNE ULAŞMANIN GAYRETİ İÇERİSİNDE OLDUK”

Muş Belediyesi olarak deprem bölgelerine destek vermek için yoğun bir mesai harcadıklarını ve halen devam ettiklerini kaydeden Başkan Asya, “Deprem vuku bulduğu andan itibaren özellikle Halk Ekmek Fabrikamızı tam kapasiteye aldık. AFAD’ın yönlendirmesi ile ilk etapta Şanlıurfa, Adıyaman, Nurhak ve Hatay ilimiz ile ilçelerine tırlarımızı yönlendirdik. Daha sonraki süreçte bunu düzenli hale getirdik. Muş Belediyesi olarak tüm deprem bölgelerine ulaşmanın gayreti içerisinde olduk. En son AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığımız çalışmaları daha da koordineli bir hale getirmek için şehrimizi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sivas, Elazığ, Bingöl ve 22 ilçe belediyesi ile birlikte son 10 gündür Malatya’dayız. Yaraları sarmaya çalışıyoruz. Ekiplerimizle, iş makinelerimizle birlikte oradayız. 2 önce Malatya’da meydana gelen depremde su kanalizasyon ekibimiz son anda kurtuldu. Durumlarını sorduğumuzda, hiç önemli olmadığını buradaki kardeşlerimiz için mücadele etmeye devam ettiklerini ifade ettiler. Bu arada deprem bölgelerinden ilimize gelen misafirlerimize yardımları ulaştırmak için adeta birbirleri ile yarışan VEFA sosyal grubumuza, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz ve ekibine teşekkür ederim. İslâhiye’de olan ekiplerimizi bölgedeki talep doğrultusunda çektik. Adıyaman, Gölbaşı, Doğanşehir gibi yerlerde güzel işler çıkaran çorba ikram eden ekibimizi Malatya’da hazır bekletiyoruz. Malatya’daki ihtiyaca binaen 2 gün önce Halk Ekmek Fabrikamız tekrar devreye girerek bölgeye ekmek gönderildi. Şu anda adeta nöbetteymişiz gibi oradaki kardeşlerimiz için teyakkuz halindeyiz” şeklinde konuştu.

“BU ŞEHRİN İNSANLARININ GELECEĞİNİ KURTARMAK ADINA ADIMLARIMIZI ATACAĞIZ.”

“Depremin oluşturduğu tahribatlardan büyük dersler de çıkarmak zorundayız” diyen Başkan Feyat Asya konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Deprem bölgelerinin hemen hemen her yerine gittik. Yapılan hataları gördük. Eksikliklerimizi gördük. Bu eksikliklerimizi gidermek için bizler de gerekli adımları atacağız. Şu anda ekiplerimiz sahadadır. Şehrimizin bir bütün yapı envanterini çıkarıyoruz. 1999 öncesi yapılar ile 1999 sonrası yapı denetimine göre inşa edilen binaların genel durumunu belirlemek için şimdilik 10 mühendisimizi görevlendirdik. Arkadaşlarımızın ortaya çıkaracağı tespitler doğrultusunda meclisimizde birlikte doğruyu yapmak üzere bu şehrin insanlarının geleceğini kurtarmak adına adımlarımızı atacağız. Gerekirse imar plan notlarımızın değişikliğini, gerekirse revizyon değişikliklerini bir bir gözden geçirmiş olacağız. Bununla birlikte arama kurtarma ekiplerimizin daha kapsamlı ve aktif olabilmesi için de bir birlik kurmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Rabbim ülkemizi ve milletimizi bir daha bu afetlerle sınamasın. Sınanmış kardeşlerimize de sabır ve metanet versin. Bizlere de güç ve kuvvet vererek de onların yanında durmayı nasip etsin.”

  • Etiketler
Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz