Dünyada En Çok Okunan Kitap

Dünyada En Çok Okunan Kitap

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Seçim Çalışmaları Tam Gaz

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

Nur Talebelerinden Seçim Mesajı

YÜZYILIN MİTİNGİ

YÜZYILIN MİTİNGİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

REKTÖR POLAT’A VEDA YEMEĞİ

Muş Umut Kervanı yüzlerce aileye yardım ulaştırdı
  • Ana Sayfa » Genel
  • 5 Temmuz 2018 - 14:18:16
Muş Umut Kervanı yüzlerce aileye yardım ulaştırdı

Muş Umut Kervanı 2018 yılı Ramazan ayı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. Toplamda 418 aileye yaklaşık 50 bin TL ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Muş Umut Kervanı yardım faaliyetlerinin her ay devam edeceğini belirtti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Muş Umut Kervanı Başkanı Bülent Balkaya,kimsesizlerin kimsesi olduklarını belirterek, “Allah’a hamd olsun ki bereketli ve güzel bir ayı geride bıraktık. Geçtiğimiz Ramazan ayında yardım faaliyetlerimiz hemen hemen Ergün sürdü ve yüzlerce yetim, muhtaç ve kimsesiz ailenin yüzünü güldürdük” dedi.

418 aileye 46 bin 600 TL yardım

Ramazan ayı yardım dağıtım programı kapsamında yüzlerce muhtaç aileyi sevindirdiklerini belirten Balkaya; “162 aileye 17 bin 715 TL gıda, 19 aileye 2 bin 10 TL giyim, 181 aileye 20 bin 325 TL nakdi, 10 aileye 3 bin 750 TL ev eşyası ve 46 aileye 2 bin 800 TL değerinde ayakkabı olmak üzere toplamda 418 aileye 46 bin 600 TL değerinde ayni ve nakdi yardımlar ulaştırdık. Önceki yıllara nazaran yardım faaliyetlerimizde artışlarımız oldu. Buda Ramazan ayının bereketinden kaynaklanıyor. Yaptığımız yardımlar sadece Ramazan ayına has olmayacak, her ay düzenli olarak en az 80 aileye yardım ulaştıracağız inşallah. Bu sayıyı arttırmak için hayırsever kardeşlerimizden daha fazla katkı sunmalarını bekliyoruz” diye belirtti.

“Kurban bayramında 150 yetim çocuğu giydireceğiz”

Muş Umut Kervanınca her yıl Kurban ayında gelenek haline getirilen Yetim Giydirme Projesi kapsamında 150 yetim ve muhtaç çocuğu güzide bir mağazada giydireceklerini ifade eden Balkaya; “Birkaç yıldır en az 100 yetim ve muhtaç çocuğumuzu güzide bir mağazada giydiriyoruz. Bu yılki hedefimiz bu sayıyı % 50 arttırarak 150 kişiye çıkarmaktır. Yine bunun haricinde her yıl olduğu gibi Kurban bayramında yüzlerce et girmemiş eve Kurban eti dağıtacağız inşallah” şeklinde konuştu.

“Muş Umut Kervanı Muş’ta en aktif yardım kuruluşudur”

Son olarak hayırseverlere seslenen Balkaya; “Muş Umut Kervanı 2009 yılından bu yana Muş’ta en aktif yardım çalışması yapan Sivil Toplum kuruluşlarının başında geliyor. Bu çalışmamızı istiyoruz ki hayırseverlerin desteğiyle daha da verimli hale getirip her ay yüzlerce mağdur ailenin yüzünü güldürelim. Hayırsever kardeşlerimiz gelsin bizi yerinde incelesinler. Gönül rahatlığıyla katkı sunacaklarına şahit olacaklar. Hayırsever vatandaşlarımız Muş Umut Kervanı ile 0533 260 9944 numaralı telefonla irtibata geçebilirler” ifadelerini kullandı. (Ayetullah Tarhan-MHA)

Muş nöbetçi eczaneleri
Weather for the Following Location: Mus map, Turkey
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz